Stipriausių Lietuvos ugniagesių gelbėtojų rinktinėje – ir joniškietis

Liepos 2 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Praėjusį sekmadienį iš Hanoverio (Vokietija), kur vyko Europos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų čempionatas „Firefit“, su trečios vietos apdovanojimais grįžo Lietuvos rinktinė, kurios 13 stipriausių vyrų ir moterų sudėtyje – ir joniškietis Saulius Norušaitis, rajono Policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas, Joniškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos savanoris ugniagesys. Sutelkta didelė ir pajėgi Lietuvos komanda kartu ir individualiai pasiekė aukštų rezultatų įvairiose Europos čempionato kategorijose. Įdomu tai, kad stipruolis turi palaikymo komandą – žmoną Simoną, su ja poroje ir treniruojasi, ir dalyvauja stipriausios poros konkursuose.

--- Lietuvos istorijoje tai nutinka itin retai, kai moterims, pradedančioms ar vystančioms verslą agromaisto sektoriuje, suteikiamas šansas dalyvauti išskirtiniame „EIT FOOD“ projekte „EWA“. Tai pirmaujančios maisto inovacijų iniciatyvos Europos Sąjungoje programa, skirta paskatinti moteris įsitraukti į verslo kūrimą bei atskleisti jų potencialą būti ateitį keičiančių sprendimų inovatorėmis. Pirmadienį Vilniaus "Neringos viešbutyje" programos vykdytojai atrinko dešimt perspektyviausių šalies jaunųjų verslininkių idėjų iš 30-ties pasiūlytų. Pirmąjį etapą įveikė ir tarp laimingųjų pateko ir viena mūsų rajono moteris – moliūgus Saugėlaukio kaime auginanti ir saldainius iš jų jau ne vienerius metus gaminanti, iš moliūgų sėklų aliejų spaudžianti Šarūnė Vaitiekūnė.

--- Šviesaus atminimo joniškietei rašytojai, mokytojai Stasei Jasiūnaitei šiemet sukanka 120 metų. Amžinojo poilsio Kulautuvoje, Kauno rajone, kur daugelį metų gyveno ir dirbo, ji atgulė 1986 metais. Itin sudėtingas buvo talentingos kūrėjos gyvenimas, labai skyrėsi jos, tikinčiosios, Katalikų bažnyčios kronikos talkininkės ir komunizmo idėjomis susižavėjusio brolio Alfonso pažiūros, jos knygų rankraščiai, stumdomi recenzentų, vis atidėti ir pasaulį išvydo tik po autorės mirties. Tačiau Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro „Gimtosios kalbos“ žurnalo vyriausios redaktorės, kalbininkės kraštietės Ritos Urnėžiūtės, skaičiusios paskaitą „Stasė Jasiūnaitė – prozininkė iš Joniškio krašto“, teigimu, joniškietė rašytoja kūrybiniu potencialu galėjo būti gretinama šalia Ievos Simonaitytės. Svarbu nepamiršti jos atminimo.

--- Pasibaigęs birželis vėl buvo dosnus, o likimas palankus joniškietei Eridanai Molnikaitei, nors ir jaunai, bet jau žinomai nagų estetikos ir dailės specialistei – iš Stokholmo (Švedija) Joniškį pasiekė žinia, kad merginos visi trys pedikiūro, manikiūro ir ant nagų tipsų atliktas kūrybinis dailės darbas, kuriame joniškietė pavaizdavo Švedijos kraštovaizdį, jo realiai niekada nemačiusi, pristatyti nuotolinėms pasaulio nagų čempionato estetikos varžytuvėms "Šiaurinė žvaigdžė", pelnė pirmąsias vietas ir pakviesta rugsėjį dalyvauti dar viename tos pačios lygos pasaulio čempionate Meksikoje.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.