Taip atrodo žmogiškumo veidas!

Jakub Orzechowski nuotrauka

Kovo 2 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Du joniškiečiai – 57-erių Algimantas Klausa ir 31-erių Valdas Čereška, gyvenantys šalia Kopenhagos (Danija), sekmadienį, 5 valandą ryto, sėdo į automobilį ir leidosi į 18 valandų kelionę, įveikė 1700 kilometrų atstumą iki Ukrainos–Lenkijos pasienio sutikti nuo karo griausmo bėgančius ukrainiečius, kad pasiūlytų jiems savo ištiestą pagalbos ranką. Antradienio rytą, kai visi tik rinkomės į darbą, Algimantas su Valdu jau buvo ką tik įvažiavę atgal į Daniją – čia, kur 12 metų patys dirba ir gyvena, atsivežė ukrainiečių šeimą, kurią globoti pasiryžo kitas lietuvis, Algimanto ir Valdo darbdavys Danijoje– Danas Januškevičius.

--- „Ir džiaugiamės, ir saugom, ir globojam.“ Tokiais žodžiais apie Daukšių kaime gyvenantį Vasilijų Stacenko atsiliepia Žagarės seniūnijos seniūnas Saulius Kužmarskis. Prieš 25 metus iš Ukrainos į Lietuvą paskui mylimą moterį atvykęs Vasilijus šiandien yra didžiulę paklausą turintis meistras, kuris moka mūryti ne tik kaminus, bet ir krosnis, išmanantis visą jų veikimo sistemą, šiltas sieneles. „Mano pirmoji pažintis su Vasilijumi buvo, kai jis su dar vienu vyru restauravo Žagarės Raktuvės kapinių tvorą. Tada nusistebėjau jo gebėjimais – retai rasi žmogų, mokantį mūryti akmenis. Tokių žmonių yra vienetai. Tokio žmogaus aš dar nesu sutikęs: nesu matęs jo dykinėjančio. O jei vieną darbą pabaigs ir kito niekas neduos, pats susiras – į aplinką žiūri tikro šeimininko akimis.“

--- Iš skirtingų Lietuvos kampelių į LRT didžiąją studiją sugužėjo jaunieji „Dainų dainelės“ dainorėliai, atvežę LRT PLIUS žiūrovams gražiausias savo dainas. Smagius pasirodymus mažieji dainininkai dovanos iki pat vasaros – dvylika sekmadienių LRT PLIUS eteryje bus tiesiogiai transliuojamas jau 25-asis nacionalinis vaikų ir moksleivių dainų konkursas „Dainų dainelė“. Šiais metais „Dainų dainelėje“ dalyvauja 154 solistai, 6 duetai, 11 tercetų, 2 kvartetai, 44 didieji ansambliai iš 57 Lietuvos miestų. Tarp jų – Monika Sabuckytė, "Aušros" gimnazijos abiturientė, šį sekmadienį LRT didžiojoje studijoje tiesiogiai visai Lietuvai puikiai atlikusi T. Makačino (muzika) ir St. Žlibino (žodžiai) dainą "Vėjas man pasakė". Palaikykite Moniką ir balsuokite iki šeštadienio, kovo 5-osios, 20 val. "Dainų dainelės" internetinėje svetainėje (https://www.lrt.lt/projektai/dainudainele) susiradę Monikos nuotrauką.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.