Žvaigždėtas Krepšinio muziejaus 15-tasis gimtadienis

„Sidabrės“ nuotr.

Rugsėjo 6 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Atrodo, kad tik vakar iškilmingai perkirpta juostelė, vedanti į naują ir populiarumą vis dar tebeauginantį Krepšinio muziejų, o praėjusį šeštadienį švęstas jau 15-tasis gimtadienis! Ir kaskart tos šventės vis kitokios, su nauja aistra, nauja idėja, nauju požiūriu. Jei šio muziejaus atidarymo šventėje prieš 15 metų nustebo visko matęs Tomas Balaišis-Sėkla, prisipažindamas, kad tokios nuostabios šventės šalyje jam dar neteko matyti, tai ir 15-ojo gimtadienio proga savo svečiams ir rėmėjams, krepšinio muziejaus fundatoriams jo įkūrėjas Leonas Karaliūnas irgi turėjo originalių idėjų sukelti žavingą nuostabą.

--- Pagal darbo užmokestį regionai niekaip neprilygsta Sostinės regionui ir pačiai sostinei – tai rodo Statistikos departamento paskelbti 2024 metų II ketvirčio darbo užmokesčio regionuose ir savivaldybėse duomenys. Joniškio rajonas pagal darbo užmokestį užima 24 vietą tarp 60 savivaldybių. Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis rajone yra mažesnis ir už šalies, ir už apskrities vidurkį, o atotrūkis nuo Vilniaus sudaro 359,8 euro (į rankas). Bet per metus (palyginti su 2023 m. II ketv.) rajone darbo užmokestis augo sparčiausiai Šiaulių apskrityje – 12 proc. Tai ir vienas didžiausių darbo užmokesčio augimo rodiklių šalyje.

--- 35-erių joniškietės Unės Samytės-Tarlabaše daugiau nei trečdalis gyvenimo susietas su Stambulu (Turkija), kur jos šeima – vyras, du vaikai. Moteris maždaug prieš 15 metų pirmą kartą ten išvyko per studijų mainų programą, vėliau, jau baigusi bakalaurą Vilniaus Universitete, būtent viename Stambulo universitetų įgijo magistro laipsnį, studijas tęsė toje pačioje šalyje doktorantūroje. Bet tuo pačiu metu Unė jautė poreikį kurti, nes moksluose negalėjo savęs taip laisvai išreikšti, – net doktoranto temos nepavyko pasirinkti tokios, kurios norėjo. Ir netikėtai surado tinkamą būdą – per laisvąjį nėrimą vąšeliu. O neria ji ne servetėles ar staltiesėles, kaip įprasta, bet užsiima portretų kūryba. Unės nerti veidai užburia, atrodo lyg tapyti paveikslai, nenuostabu, kad moteris sulaukia specialių užsakymų, jos paveikslai dalyvavo parodose, labdaros akcijose Italijoje, Vokietijoje. Be veidų ji kuria ir įvairias nertas sages, bet taip pat ne standartines, primenančias žmogaus organus, nemažai paveikslų yra tik su akimi, – taip nejučia autorė prisiliečia prie mamos – akių gydytojos (oftalmologės) Ritos Samienės – profesijos.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.