Kelias paaukotas karjerui, bet – viskas teisėta?..

„Sidabrės“ nuotr.
Toliau Švedlaukio–Pabalių kelio po sunkiasvore technika nebeliko, pasak Lietuvos geologijos tarnybos atstovės Audronės Dumšienės, jo išsaugoti projekte ir nebuvo numatyta
Žagariškių kaimo gyventojas Virginijus Ramanauskas nustėro, kai prieš Jonines važiuodamas keliu į Švedlaukio kaime turimas savo dirbamos žemės valdas atsidūrė ties perkasa ir suverstais smėlio bei žvyro kalnais skersai kelio. Savivaldybės tarybos patvirtintame sąraše įrašytas kelias Švedlaukis–Pabaliai dingo po galinga smėlio karjerą eksploatuojančios bendrovės technika. Ūkininkas metus laiko susirašinėja su rajono valdžia, bandydamas įrodyti, kad tai jos turtas, kuriuo turėtų pasirūpinti. Tačiau aiškėja, kad kelią perkasti eksploatuojanti bendrovė galėjo, gavusi leidimą iš Geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos dar 2008 metais, o tas kelias iš tiesų oficialiai neįregistruotas Registrų centre. Tad viskas teisėta?..

Priverstas daryti lankstą
„Ar Joniškio rajono savivaldybė apgins savo turtą, ar ne?“, – klausia Virginijus Ramanauskas, filmuotą medžiagą išplatinęs socialiniame tinkle. Jame matyti, kaip važiuojant keliu priešais automobilį iškyla sukasto smėlio kalvos, žvyrkelio danga visiškai suardyta. Galinga technika, rausianti karjerus ir išgabenanti smėlį, čia sukinėjasi, kur nori. Švedlaukio kaime norėdamas pasiekti savo valdas V. Ramanauskas sako turintis sukti kelių kilometrų lankstą per Daukšių kaimą arba prašytis per privatų kito žmogaus kiemą ir kviečių lauką, jeigu jis leistų.

Plačiau: "Sidabrės" liepos 1 d. numeryje