Kolegijose – 559, universitete – 217 pirmakursių

Kolegijose – 559, universitete –  217 pirmakursių

Ko­le­gi­jo­se – 559, uni­ver­si­te­te – 217 pir­ma­kur­sių

Bai­gė­si bend­ra­sis priė­mi­mas į ša­lies aukš­tą­sias mo­kyk­las. Šiau­liuo­se, tri­jo­se aukš­to­sio­se mo­kyk­lo­se, stu­di­jas pra­dės iš vi­so apie 800 pir­ma­kur­sių. Di­džiau­sias jų der­lius – Šiau­lių vals­ty­bi­nė­je ko­le­gi­jo­je. Šiau­lių uni­ver­si­te­tas po bend­ro­jo priė­mi­mo su­lau­kė tri­mis de­šim­ti­mis ma­žiau pir­ma­kur­sių nei per­nai. Skai­čius dar ti­ki­si iš­ly­gin­ti per tie­sio­gi­nį priė­mi­mą.

Rū­ta JAN­KU­VIE­NĖ

ru­ta@sk­ras­tas

Tik vie­nu „krep­še­liu“ ma­žiau

Šiau­lių uni­ver­si­te­tas po bend­ro­jo priė­mi­mo pa­si­ra­šė su­tar­tis su 217 pir­ma­kur­sių, ku­rie pra­dės ba­ka­lau­ro stu­di­jas (per­nai su 247).

Šie­met į vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mas ir tiks­li­nes fi­nan­suo­ja­mas vie­tas priim­ta 111 pir­ma­kur­sių, per­nai –112. Tarp jų dau­gė­ja pa­si­rin­ku­sių­jų tiks­li­niu bū­du fi­nan­suo­ja­mas stu­di­jas.

ŠU priė­mi­mo ko­mi­si­jos va­do­vė Li­na Bi­vai­nie­nė in­for­ma­vo, jog šie­met su 38 pir­ma­kur­siais pa­si­ra­šy­tos su­tar­tys dėl tiks­li­nių stu­di­jų, per­nai to­kių bu­vo 25.

„Ne vi­sas tiks­li­nes vie­tas pa­vy­ko už­pil­dy­ti, – sa­kė L. Bi­vai­nie­nė. – Iš vi­so 52 vie­tas tu­rė­jo­me. Sun­kiau­siai se­kė­si su in­teg­ruo­tų gam­tos moks­lų pe­da­go­gi­ka, šioms nau­joms stu­di­joms bu­vo­me ga­vę 14 tiks­li­nių vie­tų, o su­tar­čių pa­si­ra­šė­me tik tris.“

Su­tar­tys dėl stu­di­jų vals­ty­bės ne­fi­nan­suo­ja­mo­se vie­to­se pa­si­ra­šy­tos su 106 pir­ma­kur­siais (per­nai bu­vo 135). Bet šis skai­čius ga­li di­dė­ti.

„Plius 34 as­me­nys dar atė­jo į ins­ti­tu­ci­nį tie­sio­gi­nį priė­mi­mą, – skai­čia­vo L. Bi­vai­nie­nė. – Jie bū­tų prii­ma­mi stu­di­juo­ti už sa­vo lė­šas.“

Po­pu­lia­riau­sios uni­ver­si­te­to stu­di­jos

L. Bi­vai­nie­nė įvar­di­jo, jog šie­met po­pu­lia­riau­sios ba­ka­lau­ro stu­di­jos yra pra­di­nio ug­dy­mo pe­da­go­gi­kos ir iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo pe­da­go­gi­kos. Taip pat – spe­cia­lio­ji pe­da­go­gi­ka, me­cha­ni­kos in­ži­ne­ri­ja bei ang­lų fi­lo­lo­gi­ja su gre­tu­ti­ne kryp­ti­mi – ver­ti­mas raš­tu.

„At­si­gau­na pra­di­nio ir iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo stu­di­jos ir vals­ty­bė jas ska­ti­na, čia tu­rė­jo­me 15 tiks­li­nio fi­nan­sa­vi­mo vie­tų ir vi­sas už­pil­dė­me, be to, 5 pir­ma­kur­siai atė­jo ir su „krep­še­liais“, – sa­kė L. Bi­vai­nie­nė.

Ba­lų vi­dur­kiai že­mes­ni

ŠU priim­tų į vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mas vie­tas vi­du­ti­nis kon­kur­si­nis ba­las su­da­ro 5,58 ba­lo, o į ne­fi­nan­suo­ja­mas vie­tas – 3,54 ba­lo (ša­lies uni­ver­si­te­tų vi­dur­kiai ati­tin­ka­mai – 6,73 ba­lo ir 4,48 ba­lo).

Šiau­lių uni­ver­si­te­tas kri­ti­kuo­ja­mas, jog ne­si­lai­kė uni­ver­si­te­tų su­si­ta­ri­mo ne­priim­ti jau­nuo­lių, su­rin­ku­sių ma­žiau nei 2 ba­lus.

L. Bi­vai­nie­nės tei­gi­mu, ši kar­te­lė ne­tai­ky­ta tik tiems abi­tu­rien­tams, ku­rie mo­kyk­las bai­gė anks­tes­niais me­tais.

„Tarp įsto­ju­sių do­mi­nuo­ja ap­skri­ties mo­kyk­las bai­gę jau­nuo­liai, – sa­kė Priė­mi­mo ko­mi­si­jos va­do­vė. – Džiu­gi­na fak­tas, kad mū­sų uni­ver­si­te­to uni­ka­lias spe­cia­lio­sios pe­da­go­gi­kos stu­di­jas ren­ka­si ir Vil­niaus bei Kau­no abi­tu­rien­tai“.

Ko­le­gi­ja – ly­de­rė

Šiau­lių vals­ty­bi­nė ko­le­gi­ja (ŠVK) in­for­muo­ja su­tar­tis pa­si­ra­šiu­si su 520 bū­si­mų­jų pir­ma­kur­sių (per­nai jų su­lauk­ta 612).

Šie­met 354 ko­le­gi­jos pir­ma­kur­siai stu­di­juos vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mo­se vie­to­se, iš jų 2 – vals­ty­bės tiks­li­niu bū­du fi­nan­suo­ja­mo­se, 166 už stu­di­jas mo­kės pa­tys.

Dar per pus­šim­tį as­me­nų priim­ta į vals­ty­bės ne­fi­nan­suo­ja­mas vie­tas tie­sio­gi­nio priė­mi­mo me­tu.

Šiais me­tais sto­jan­čiuo­sius la­biau­siai do­mi­no Bend­ro­sios pra­kti­kos slau­gos, Kos­me­to­lo­gi­jos, In­for­ma­ci­nių sis­te­mų tech­no­lo­gi­jos, Trans­por­to lo­gis­ti­kos tech­no­lo­gi­jų, So­cia­li­nio dar­bo stu­di­jų pro­gra­mos.

ŠVK stu­di­jas pir­muo­ju pa­gei­da­vi­mu sa­vo pra­šy­muo­se įra­šė 817 sto­jan­čių­jų, iš jų bend­ro­jo priė­mi­mo kon­kur­se da­ly­va­vo 613. Iš vi­so sto­jan­tie­ji ko­le­gi­jos pro­gra­mas sa­vo pra­šy­muo­se nu­ro­dė 3733 kar­tus.

„Džiau­gia­mės, kad bū­si­mie­ji stu­den­tai gau­siai ren­ka­si ko­le­gi­nes aukš­to­jo moks­lo stu­di­jas, vyk­do­mas Šiau­liuo­se. Priė­mi­mo re­zul­ta­tai, ly­gi­nant su anks­tes­niais me­tais, ga­na pa­na­šūs, to­dėl ga­li­me tvir­tin­ti, kad mū­sų siū­lo­mos stu­di­jų pro­gra­mos yra pa­klau­sios. Sten­gia­mės at­si­žvelg­ti į re­gio­no dar­bo rin­kos po­rei­kius“, – api­bend­rin­da­ma bend­ro­jo priė­mi­mo re­zul­ta­tus tei­gė ŠVK vie­šų­jų ry­šių spe­cia­lis­tė Ur­tė Drą­su­ty­tė.

Bend­ro­jo priė­mi­mo skai­čiai yra ma­žes­ni, nei per­nai, ta­čiau per tie­sio­gi­nį priė­mi­mą į ko­le­gi­ją įsto­jo be­veik dvi­gu­bai dau­giau as­me­nų, nei per­nai per tą pa­tį lai­ko­tar­pį.

Priim­tų į vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mas vie­tas kon­kur­si­nis ba­lų vi­dur­kis – 3,50 ba­lo, į ne­fi­nan­suo­ja­mas – 2,37 ba­lo. Ša­lies ko­le­gi­jų vi­dur­kiai ati­tin­ka­mai yra 3,93 ba­lo ir 2,70 ba­lo.

Ki­to­je ko­le­gi­jo­je – dau­giau nei per­nai

Šiau­liuo­se vei­kian­ti Šiau­rės Lie­tu­vos ko­le­gi­ja yra vie­na iš ne­dau­ge­lio ša­lies aukš­tų­jų mo­kyk­lų, ku­rio­se dau­gė­jo pir­ma­kur­sių.

Stu­di­jas čia pa­si­rin­ko 39 bū­si­mie­ji stu­den­tai, per­nai jų bu­vo 29. Šie­met 8 pir­ma­kur­siai įsto­jo į vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mas vie­tas (per­nai bu­vo tik trys), o 31 stu­di­juos už sa­vo lė­šas.

Ši ne­vals­ty­bi­nė ko­le­gi­ja len­kia vals­ty­bi­nę pa­gal priim­tų stu­di­juo­ti ba­lų vi­dur­kį. Į vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mas vie­tas įsto­ju­sių kon­kur­si­nio ba­lo vi­dur­kis su­da­ro 3,87 ba­lo, į ne­fi­nan­suo­ja­mas vie­tas – 2,64 ba­lo.

Jo­no TA­MU­LIO nuo­tr.

PA­SI­RIN­KI­MAS: Šiau­lių uni­ver­si­te­te ba­ka­lau­ro stu­di­jas per bend­rą­jį priė­mi­mą pa­si­rin­ko 217 jau­nuo­lių, iš jų 111 stu­di­juos už vals­ty­bės lė­šas.

VER­TI­NI­MAS: Li­na Bi­vai­nie­nė, Šiau­lių uni­ver­si­te­to Priė­mi­mo ko­mi­si­jos va­do­vė: „ Ma­žė­ji­mo yra, bet jis ne­tra­giš­kas, rei­kia įver­tin­ti, jog pa­čių abi­tu­rien­tų 10 pro­cen­tų ma­žė­jo“.