
Naujausios
Kolegijose – 559, universitete – 217 pirmakursių
Baigėsi bendrasis priėmimas į šalies aukštąsias mokyklas. Šiauliuose, trijose aukštosiose mokyklose, studijas pradės iš viso apie 800 pirmakursių. Didžiausias jų derlius – Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Šiaulių universitetas po bendrojo priėmimo sulaukė trimis dešimtimis mažiau pirmakursių nei pernai. Skaičius dar tikisi išlyginti per tiesioginį priėmimą.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas
Tik vienu „krepšeliu“ mažiau
Šiaulių universitetas po bendrojo priėmimo pasirašė sutartis su 217 pirmakursių, kurie pradės bakalauro studijas (pernai su 247).
Šiemet į valstybės finansuojamas ir tikslines finansuojamas vietas priimta 111 pirmakursių, pernai –112. Tarp jų daugėja pasirinkusiųjų tiksliniu būdu finansuojamas studijas.
ŠU priėmimo komisijos vadovė Lina Bivainienė informavo, jog šiemet su 38 pirmakursiais pasirašytos sutartys dėl tikslinių studijų, pernai tokių buvo 25.
„Ne visas tikslines vietas pavyko užpildyti, – sakė L. Bivainienė. – Iš viso 52 vietas turėjome. Sunkiausiai sekėsi su integruotų gamtos mokslų pedagogika, šioms naujoms studijoms buvome gavę 14 tikslinių vietų, o sutarčių pasirašėme tik tris.“
Sutartys dėl studijų valstybės nefinansuojamose vietose pasirašytos su 106 pirmakursiais (pernai buvo 135). Bet šis skaičius gali didėti.
„Plius 34 asmenys dar atėjo į institucinį tiesioginį priėmimą, – skaičiavo L. Bivainienė. – Jie būtų priimami studijuoti už savo lėšas.“
Populiariausios universiteto studijos
L. Bivainienė įvardijo, jog šiemet populiariausios bakalauro studijos yra pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo pedagogikos. Taip pat – specialioji pedagogika, mechanikos inžinerija bei anglų filologija su gretutine kryptimi – vertimas raštu.
„Atsigauna pradinio ir ikimokyklinio ugdymo studijos ir valstybė jas skatina, čia turėjome 15 tikslinio finansavimo vietų ir visas užpildėme, be to, 5 pirmakursiai atėjo ir su „krepšeliais“, – sakė L. Bivainienė.
Balų vidurkiai žemesni
ŠU priimtų į valstybės finansuojamas vietas vidutinis konkursinis balas sudaro 5,58 balo, o į nefinansuojamas vietas – 3,54 balo (šalies universitetų vidurkiai atitinkamai – 6,73 balo ir 4,48 balo).
Šiaulių universitetas kritikuojamas, jog nesilaikė universitetų susitarimo nepriimti jaunuolių, surinkusių mažiau nei 2 balus.
L. Bivainienės teigimu, ši kartelė netaikyta tik tiems abiturientams, kurie mokyklas baigė ankstesniais metais.
„Tarp įstojusių dominuoja apskrities mokyklas baigę jaunuoliai, – sakė Priėmimo komisijos vadovė. – Džiugina faktas, kad mūsų universiteto unikalias specialiosios pedagogikos studijas renkasi ir Vilniaus bei Kauno abiturientai“.
Kolegija – lyderė
Šiaulių valstybinė kolegija (ŠVK) informuoja sutartis pasirašiusi su 520 būsimųjų pirmakursių (pernai jų sulaukta 612).
Šiemet 354 kolegijos pirmakursiai studijuos valstybės finansuojamose vietose, iš jų 2 – valstybės tiksliniu būdu finansuojamose, 166 už studijas mokės patys.
Dar per pusšimtį asmenų priimta į valstybės nefinansuojamas vietas tiesioginio priėmimo metu.
Šiais metais stojančiuosius labiausiai domino Bendrosios praktikos slaugos, Kosmetologijos, Informacinių sistemų technologijos, Transporto logistikos technologijų, Socialinio darbo studijų programos.
ŠVK studijas pirmuoju pageidavimu savo prašymuose įrašė 817 stojančiųjų, iš jų bendrojo priėmimo konkurse dalyvavo 613. Iš viso stojantieji kolegijos programas savo prašymuose nurodė 3733 kartus.
„Džiaugiamės, kad būsimieji studentai gausiai renkasi kolegines aukštojo mokslo studijas, vykdomas Šiauliuose. Priėmimo rezultatai, lyginant su ankstesniais metais, gana panašūs, todėl galime tvirtinti, kad mūsų siūlomos studijų programos yra paklausios. Stengiamės atsižvelgti į regiono darbo rinkos poreikius“, – apibendrindama bendrojo priėmimo rezultatus teigė ŠVK viešųjų ryšių specialistė Urtė Drąsutytė.
Bendrojo priėmimo skaičiai yra mažesni, nei pernai, tačiau per tiesioginį priėmimą į kolegiją įstojo beveik dvigubai daugiau asmenų, nei pernai per tą patį laikotarpį.
Priimtų į valstybės finansuojamas vietas konkursinis balų vidurkis – 3,50 balo, į nefinansuojamas – 2,37 balo. Šalies kolegijų vidurkiai atitinkamai yra 3,93 balo ir 2,70 balo.
Kitoje kolegijoje – daugiau nei pernai
Šiauliuose veikianti Šiaurės Lietuvos kolegija yra viena iš nedaugelio šalies aukštųjų mokyklų, kuriose daugėjo pirmakursių.
Studijas čia pasirinko 39 būsimieji studentai, pernai jų buvo 29. Šiemet 8 pirmakursiai įstojo į valstybės finansuojamas vietas (pernai buvo tik trys), o 31 studijuos už savo lėšas.
Ši nevalstybinė kolegija lenkia valstybinę pagal priimtų studijuoti balų vidurkį. Į valstybės finansuojamas vietas įstojusių konkursinio balo vidurkis sudaro 3,87 balo, į nefinansuojamas vietas – 2,64 balo.
Jono TAMULIO nuotr.
PASIRINKIMAS: Šiaulių universitete bakalauro studijas per bendrąjį priėmimą pasirinko 217 jaunuolių, iš jų 111 studijuos už valstybės lėšas.
VERTINIMAS: Lina Bivainienė, Šiaulių universiteto Priėmimo komisijos vadovė: „ Mažėjimo yra, bet jis netragiškas, reikia įvertinti, jog pačių abiturientų 10 procentų mažėjo“.