Meras dėl vicemero blaško socialdemokratus

Meras dėl vicemero blaško socialdemokratus

Meras dėl vicemero blaško socialdemokratus

Šiandien Šiaulių miesto taryba spręs mero pavaduotojų skyrimo klausimą. Potencialūs kandidatai į vicemerus – „valstiečių“ atstovas nepartinis Stasys Tumėnas ir Domas Griškevičius, kuris vienintelis iš socialdemokratų pasirašė koalicijos sutartį.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Išlaiko dviejų vicemerų tradiciją

Iki šiol miesto merai turėjo du pavaduotojus ir dabar siūloma nustatyti dviejų vicemerų pareigybes.

Savivaldybės tinklalapyje tik vakar po pietų paviešintas sprendimo projektas dėl vicemerų. Oficialiai kandidatai neįvardyti.

Neoficialių šaltinių teigimu, meras pakartotinai teiks Stasio Tumėno kandidatūrą, o į antrą vicemero postą siūlys skirti Domą Griškevičių.

Meras atkaklus

A. Visockas dar prieš rinkimus garsino, jog D. Griškevičių mato vicemeru. Norįs „jaunos komandos“.

Socialdemokratams tai pakartojo ir prieš pirmąjį miesto Tarybos posėdį, kviesdamas juos jungtis į koaliciją.

Bet spaudimu deleguoti į vicemerus D. Griškevičių meras užgavo socdemų ambicijas.

Jų derybininkas Justinas Sartauskas yra ne kartą „Šiaulių kraštui“ teigęs, jog „toks spaudimas nepriimtinas“. Be to, esą apie postus negalvojama, kol nėra suderintos programinės nuostatos.

Tačiau iki šiol socialdemokratai tik yra priėmę sprendimą „tęsti derybas“.

D. Griškevičius parašą po koalicijos sutartimi padėjo „asmeniškai“. „Šiaulių kraštui“ teigė, jog taip padarė, kad „partijai į koaliciją durys liktų atviros“.

Bet kitų į Tarybą išrinktų socialdemokratų reakcija iš karto buvo „smūginė“ – frakciją, jos lyderio Justino Sartausko tikinimu, apsispręsta sudaryti be D. Griškevičiaus.

Tačiau oficialiai frakcija dar nėra įsivardijusi ir paskelbusi savo sudėties.

Gina partijos bičiulį

Socialdemokratų skyriaus vienas iš lyderių, parlamentaras Arvydas Mockus „Šiaulių kraštui“ vakar vienareikšmiai gynė D. Griškevičių.

„Skyriaus taryba yra priėmusi aiškų sprendimą – einame į koaliciją ir tas sprendimas nėra atšauktas“, – pabrėžė A. Mockus.

D. Griškevičius tuo sprendimu ir vadovavęsis.

„Manau, jis pasielgė teisingai – taip, kaip dauguma mūsų skyriaus narių ir norėjo, – teigė socialdemokratas. – Kai gauni per rinkimus daugiausia balsų, tai dėl savo rinkėjų negali nebūti pozicijoje. O kodėl derybos nevyko, reikia klausti derybininkų. Manau, ambicijos ėmė viršų.“

Kam atstovaus D. Griškevičius vicemero poste, jeigu bus paskirtas?

„Spręs skyriaus taryba, – atsako A. Mockus. – Kai postai susidėlios, galutinai paaiškės ir mūsų pozicija. Jeigu „išmėtyti“ iš frakcijos tokius, kaip Domas, tai kas tuomet yra socdemai, o kas ne socdemai?“

Jis atvirai piktinosi, jog „ tiesiog yra noras jauniems duoti per galvą, kad neatsirastų skyriuje kitų lyderių“.

Vėl koalicijos išbandymas

Iš keturių politinių jėgų sudaryta valdančioji koalicija su D. Griškevičiaus parašu prieš savaitę, per pirmąjį Tarybos posėdį, buvo užsitikrinusi tik minimalią daugumą – 16 balsų iš 31.

Vakar buvo išlikusi tokia pat situacija. Dvi Darbo partijos atstovės parašų po sutartimi taip ir nebuvo padėjusios.

„Kaip galime pasirašyti, jeigu iki šiol nebuvome susėdę prie derybų stalo nei su meru, nei su kitais partneriais“, – sakė „Šiaulių kraštui“ Danguolė Martinkienė, „darbiečių“ lyderė.

„Darbietės“ jau per pirmąjį Tarybos posėdį balsavo be aiškaus įsipareigojimo partneriams.

Iš esmės dėl to tada nepavyko paskirti vicemeru S. Tumėno. Pritrūko vieno balso. Vienas iš koalicijos narių Arūnas Gumuliauskas pats paviešino, jog tas balsas galėjo būti jo, bet suklydo, žymėdamas slapto balsavimo biuletenį.

Kad vicemerai būtų paskirti, būtina bus surinkti 16 Tarybos narių balsų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

POLITIKA: Socialdemokratui Domui Griškevičiui, kuris ryžosi „asmeniškai“ pasirašyti koalicijos sutartį, ir be partijos palaiminimo atsiveria galimybė tapti vicemeru.