Mokytoja randa laiko savanorystei ligoninėje

„Sidabrės“ nuotr.
Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Gitana Janiulienė sako visada norėjusi padėti kitiems, tad nuo praėjusių metų savanoriauja ligoninėje Šiauliuose, lankydama ir prižiūrėdama be tėvų priežiūros likusius mažuosius pacientus
Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Gitana Janiulienė sako visada norėjusi padėti kitiems, ypač likimo nuskriaustiems žmonėms. Ir gyvenimas pats pamėtėjo progą, kai praėjusiais metais kažkas iš pažįstamų pasidalino nuoroda į organizacijos „Niekieno vaikai“ internetinį puslapį. Jį atsidariusi ir paskaičiusi jauna moteris suprato radusi prasmingą veiklą. Jau daugiau nei metus ji kas mėnesį savanoriauja ligoninėje Šiauliuose, lankydama be tėvų priežiūros likusius mažuosiu ligoniukus. Tik dėl užklupusios koronaviruso pandemijos tuos apsilankymus teko kol kas nutraukti.

MOKYTOJŲ DIENĄ PASITINKANT

Visada norėjo padėti kitiems

„Visada norėjau padėti kitiems, ypač likimo nuskriaustiems žmonėms, vaikams. Iš šitos prasmingos veiklos pati daugiau gaunu, nei duodu. Esu reikalinga, turiu, ką veikti, ir man gera daryti gerą“, – sako Joniškyje gyvenanti Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Gitana Janiulienė. 45-erių metų moteris į organizacijos  „Niekieno vaikai“, besirūpinančios vienišais vaikais ligoninėje, kurie palikti be tėvų ar kitų teisėtų atstovų priežiūros Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, veiklą įsijungė praėjusiais metais. Kaip tik prieš kurį laiką buvo gavusi bičiulės siūlymą prisidėti prie savanorystės projekto senelių namuose, tačiau paaiškėjo, kad taikomi tam tikri amžiaus ribojimai, veikla skirta vyresniems žmonėms. Tačiau netrukus jai į akis pakliuvo bendrų draugų pasidalinta nuoroda į jau minėtos ne pelno siekiančios organizacijos puslapį. Tiesiog kaip likimo pirštas.

Plačiau: "Sidabrės" spalio 3 d. numeryje