Sporto gimnaziją nustebino mero abejonės

Sporto gimnaziją nustebino mero abejonės

Sporto gimnaziją nustebino mero abejonės

Šiaulių sporto vidurinei mokyklai antradienį Švietimo ir mokslo ministerija oficialiai suteikė gimnazijos statusą. Naujasis miesto meras Artūras Visockas pradeda abejoti dėl šios mokyklos ateities.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Pirmasis atstovavimas – su abejonėmis

Savivaldybės tinklalapyje įdėtas pranešimas, jog merui Artūrui Visockui kyla klausimų dėl Šiaulių sporto vidurinės mokyklos likimo.

Pirmadienį A. Visockas pirmą kartą atstovavo Šiauliams sostinėje. Dalyvavo Lietuvos moterų krepšinio lygos sezono uždaryme. Informuojama, jog nepraleido progos su šalies sporto institucijų vadovais aptarti sporto reikalų. Tarp jų – ir Sporto vidurinės mokyklos.

Nuo praėjusio rugsėjo šioje mokykloje ugdomi gabūs sportui miesto ir viso regiono vaikai. Keliama užduotis ugdyti olimpinę pamainą, aukšto meistriškumo sportininkus, kurie galėtų būti Lietuvos rinktinių nariais.

„Sporto vidurinei mokyklai iškelti dideli reikalavimai – išugdyti aukšto lygio sportininkus. O kas laukia mokyklos, jei nepavyks pasiekti tokių rezultatų? Uždarymas? Ar nebus perspausta su sportiniu ugdymu? Juk ten mokosi moksleiviai, vaikai. Būtina pervertinti kriterijus“, – cituojamos mero išsakytos abejonės.

Rezultatai ne per metus pasiekiami

„Apie kokius kriterijus meras kalba? – stebisi Šiaulių sporto gimnazijos direktorės pavaduotojas sporto reikalams Andrius Stočkus. – Nebuvome dar su meru susitikę, bet mielai į klausimus atsakytume.“

Tikina, jog kol kas nemato jokių problemų. Švietimo ir mokslo ministerija antradienį patvirtino mokyklai gimnazijos statusą. Ugdymo procesas vyksta pagal Kūno kultūros ir sporto departamento parengtas rekomendacijas.

„Užsienio šalys būtent tokiose mokyklose rengia olimpiečius ir mes pagaliau tokią mokyklą turime, – sako direktorės pavaduotojas. – Nekeliamas uždavinys, kad iš 200 moksleivių, kurie pas mus mokosi, visi 200 būtų olimpiniai čempionai. Bet tarp mūsų auklėtinių jau yra pasaulio ir Europos čempionatų prizininkų, olimpinių rinktinių kandidatų.“

Jis pabrėžia, jog ne tik sporto, bet ir socialine prasme mokykla yra naudinga miestui.

Į Šiaulius pritraukiamos valstybės lėšos, nes mokykla išlaikoma iš valstybės biudžeto. Atvažiuoja mokytis vaikai iš viso regiono, o baigę mokyklą gali likti čia gyventi ir kurti šeimas.

„Apie ugdymo efektyvumą reikėtų kalbėti bent po dvylikos metų, kai pradėję mokytis vaikai baigs mokyklą, – teigia A. Stočkus. – Net metų dar nedirbame, ir jeigu apie kriterijų peržiūrą, efektyvumą pradedame kalbėti, tai turėsime tokią situaciją, kokią Lietuvoje ir turime – kai per reformas vaikai negali mokyklos baigti pagal vieną sistemą.“

ABEJONĖS: "Ar nebus perspausta su sportiniu ugdymu? Juk ten mokosi moksleiviai, vaikai. Būtina pervertinti kriterijus", – sakė miesto meras Artūras Visockas.