Žagarės naujakuriai palėpėje rado...mamuto iltį

„Sidabrės“ nuotr.
Spėjamos mamuto ilties likučiai bus saugomi ir eksponuojami Žagarės regioninio parko direkcijoje
Į Žagarę iš Naujosios Akmenės atsikėlę Judita ir Juozas Grigaliūnai įsigytoje sodyboje aptiko netikėtą radinį – namo palėpėje paprastoje apdulkėjusioje kartoninėje dėžėje gulėjo mamuto ilties dalys. Kad tai yra būtent šio istorinio gyvūno likučiai, beveik įsitikinęs Vilniaus Universiteto Geologijos ir minerologijos katedros lektorius dr. Andrejus Spiridonovas, kuris savo spėjimo šimtu procentų nepatvirtina tik todėl, kad konsultaciją suteikė pagal matytas fotografijas, o ne gyvai eksponatą įvertinęs.

Žagarės metraštininkė, kraštotyrininkė, Joniškio Garbės pilietė Romualda Vaitkienė padėjo nueiti paieškų keliu susisiekiant su buvusios namo savininkės sūnumi, kuris minėtą iltį prieš kelis dešimtmečius ir surado Žvelgaičių ežero pakraštyje. O R. Vaitkienė pasakojimą papildė – jos šviesaus atminimo vyras, žurnalistas Vytautas Vaitkus dar vieną mamuto iltį taip pat buvo parsivežęs iš tuomet dėl žvyro nukasto Žagarės ozo.

Plačiau: "Sidabrės" birželio 6 d. numeryje

Komentarai

Buvęs žagarietis    Šeš, 2020-06-13 / 09:18
Tarp Raktuvės kapinių ir Žvelgaičių kalno vaikystėje tvenkėme Švėtės upę sau pasidarydami maudyklę. Tada vadinom "duobės" pavadinimu. Gylis ten buvo beveik 2 metrai.Šokinėdavom į vandenį nuo kranto. Šalia tos duobės buvo dugnas iš klinties. Kartą namo parsinešiau tos klinties atskilusį gabalą - jis visas buvo iš suakmenėjusių sraigių, kažkokių šliužų ir jūros žvaigždžių. Gabalas klinties labai sudomino vieną mokytoją, jam jį ir atidaviau.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.