Graži staltiesė. Kaip tokią pasirinkti?

„Sidabrės“ nuotr.
Švenčių metu daugelis šeimininkių yra linkusios stalus dekoruoti staltiesėmis, kurios ne tik puošia, tačiau ir suteikia stalui daugiau apsaugos. Tiesa, kadangi šiuo metu rinkoje parduodamos staltiesės yra tokios įvairios - rasti labiausiai tinkamą nebus paprasta, juk norisi, kad ji nebūtų lepi, tačiau taip pat puikiai atrodytų.

 

Taigi, jeigu Jums pabodo šiuo metu namuose esančios staltiesės - tokiu atveju nurodysime kelis kriterijus, kurie padės rasti naują stalo dekoro būdą.
• Spalva, forma ir dydis
Suprantama, kad tinkamiausios staltiesės pasirinkimas prasideda nuo vizualaus jos vertinimo, tad daugiausia dėmesio yra skiriama - kokio ji stiliaus. Geriausia namuose turėti bent kelių skirtingų spalvų staltieses, kurios gali būti keičiamos priklausomai nuo pasisėdėjimo progos ir panašiai. Taip pat staltiesės skiriasi ir savo forma: kvadratinės, apvalios, ovalios ir t.t. Forma turi būti pasirenkama įvertinus stalo formą, nes staltiesės kritimas - svarbus estetikos ženklas.
• Tinkamiausio dydžio pasirinkimas
Taip pat daugiau dėmesio reikia skirti ir dydžio niuansams, kurie taip pat lemia staltiesės kritimo kampą ir tuo pačiu padeda bendram vaizdui atrodyti gražiai arba ne taip skoningai. Svarbiausia, kad visi staltiesės kampai nusvirtų bent po 15 cm nuo stalo krašto. Toks ilgis - pagal etiketą ir tuo pačiu gražiai atrodo, dengia kampus. Lininės ir medvilninės staltiesės po skalbimo dažnai traukiasi, kad geriausia yra pirkti didesnes.
• Medžiagos niuansai
Taigi, kiekviena medžiaga yra skirtinga, tad svarbu pasirinkti tą, kuri tinka ne tik stiliaus prasme, tačiau ir tokią, kuri nereikalauja iš Jūsų sudėtingos priežiūros ir tuo pačiu tarnauja daugelį metų. Kokios staltiesės yra pačios populiariausios?
1. Lininės staltiesės vertinamos ne tik ekologiškumo, tačiau ir todėl, kad dažniausiai jos yra perduodamos iš kartos į kartą. Taigi, yra labai tvirtos ir tuo pačiu puikiai atrodo geriausiai tinkamos yra lininės staltiesės, kurios maišytos su medvilne bei kitais natūraliais audiniais.
2. Kitas pasirinkimas yra medvilninės staltiesės, kurios taip pat ne tik puikiai atrodo, tačiau ir ilgai tarnauja. Kaip jau minėjome, nuo labai karšto vandens jos kiek traukiasi, tad geriausia pirkti kiek didesnes, kad būtumėte ramus, jog staltiesė dengs stalą. Šio tipo staltiesės gali būti lyginamos karštu lygintuvu, tad nesunkiai išlaikysite jų estetiką.
3. Poliesterio staltiesės dažniausiai pasirenkamos dėl tvirtumo, tačiau tai nėra natūralus pluoštas, tad ne visi nori, kad sintetika dengtų stalus.