Intensyvūs energijos taupymo mokymai – įžanga į tvarų gyvenimą

Pastaraisiais metais energijos taupymas tapo vienu svarbiausių globalių klausimų. Klimato kaita, augančios energijos sąnaudos ir gamtinių išteklių mažėjimas verčia mus permąstyti, kaip naudojame energiją ir kaip galime efektyviau ją valdyti. Ne tik vyriausybės ir pramonės šakos, bet ir paprasti vartotojai vis labiau supranta, kad energijos taupymas yra būtinas norint užtikrinti tvarų mūsų planetos ateitį. Nors šiomis temomis vis dažniau kalbama ir viešojoje erdvėje, vis dėlto pastebimas praktinių įgūdžių ir sąmoningumo stygius.

Erasmus+ lėšomis finansuojamas projektas „Intensive energy saving training“ (liet. Intensyvūs energijos taupymo mokymai“) siekia atliepti poreikį gilinti žinias energijos taupymo ir tvaraus gyvenimo klausimais. Projektu siekiama didinti 18-30 metų amžiaus jaunuolių atsakomybę ir socialinį sąmoningumą ekologijos ir energijos taupymo srityje, pristatant interaktyvų ir įtraukiantį mokomąjį turinį. Šiame projekte dalyvaujančios šalys Lenkija, Lietuva, Čekija ir Rumunija kuria mokomuosius įrankius, pritraukiančius jaunimo dėmesį. Tai edukaciniai filmukai, siūlantys patarimus, kaip taupyti elektros energiją, mokymai jaunimui, taip pat interaktyvi platforma, siūlanti energijos taupymo vadovą, energijos taupymo e-kursą, mokomuosius žaidimus, klausimynus ir energijos taupymo klausimais galintį patarti AI.

foto

 

Planuojama, kad per ateinančius metus visose projekto partnerių šalyse bus rengiami edukaciniai mokymai, kurių metu su jaunuoliais aktualia informacija dalintis ir energetikos specialistai. Ne mažiau svarbi projekto dalis – nuosekli informacinė kampanija socialiniuose tinkluose.

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.tavoeuropa.eu/intensive-energy-saving/

Interaktyvi edukacinė platforma (anglų, lietuvių, lenkų, čekų ir rumunų kalbomis): https://aplikacja-itoe.glide.page/

Užs. Nr. 556104

logo