Ką reikia žinoti apie kačių mitybos poreikius?

Kad katė ilgai ir sveikai gyventų, jai reikia tinkamai maitintis. Štai keletas dalykų, kuriuos į ką atsižvelgti renkantis tinkamą maistą savo katei.

Būtinos maistinės medžiagos

Katės yra mėsėdės, o tai reiškia, kad jos naudojasi maistinėmis medžiagomis, esančiomis tik gyvulinės kilmės produktuose. Katės evoliucionavo kaip medžiotojos, vartojančios grobį, kuriame yra daug baltymų, vidutiniškai riebalų ir minimaliai angliavandenių, ir šiandien jų mityba vis dar reikalauja šių bendrų proporcijų. Katėms taip pat reikia daugiau nei tuzino kitų maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus, mineralus, riebalų rūgštis ir aminorūgštis.

Nors jūsų katei reikia tam tikro kiekio kiekvienos konkrečios maistinės medžiagos, kad būtų sveika, daugiau ne visada reiškia geriau. Tai ypač pasakytina apie vitaminus ir mineralines medžiagas, todėl, jei šeriate subalansuotu ir visaverčiu maistu, papildų paprastai nereikia. Papildai gali būti žalingi jūsų katei, todėl jų niekada negalima duoti be veterinarijos gydytojo leidimo. Katės visada turi turėti galimybę gauti švaraus, šviežio vandens.

Kačių maisto pasirinkimas – į ką atkreipti dėmesį?

Komerciškai paruošti kačių ėdalai sukurti taip, kad jūsų katė gautų tinkamą maistinių medžiagų ir kalorijų balansą.

Geriausias būdas palyginti kačių maistą - skaityti maistingumo etiketę ant maisto pakuotės. Gyvūnų augintinių ėdalo gamintojai privalo ant pakuotės pateikti tam tikrą maistingumo informaciją.

Katės mitybos poreikiai įvairiais gyvenimo etapais kinta. Šie etapai apima kačiuko, suaugusios katės, nėštumo ir žindymo laikotarpius. Maistingumo teiginyje kačių ėdalo etiketėje turėtų būti nurodyta, kuriam katės gyvenimo ciklo etapui ėdalas yra visavertis ir subalansuotas. Kai kurie kačių ėdalai yra skirti visiems gyvenimo etapams, o tai gali supaprastinti pasirinkimo procesą šeimininkams, auginantiems kelias skirtingo amžiaus kates.

Renkantis kačių maistą taip pat svarbu perskaityti sudedamųjų dalių sąrašą. Kaip ir žmonių maiste, sudedamosios dalys išvardytos proporcingai mažėjančio svorio tvarka. Ieškokite ėdalo, kuriame mėsa, mėsos šalutiniai produktai arba jūros gėrybės yra nurodytos tarp pirmųjų kelių sudedamųjų dalių, nes tai rodo, kad ėdale tikriausiai yra pakankamai gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių, kad būtų gauta būtinų aminorūgščių ir riebalų rūgščių.

Nustačius, kad ėdalas yra visavertis ir subalansuotas, gali tekti rinktis tik tai, ką jūsų katė mėgsta. Kai kurios katės mėgsta konservuotą maistą, kai kurios - sausą, o kai kurios - abiejų rūšių maistą. Rinkitės tuos, kurie jūsų katei tinka geriausiai.

Užs. Nr. 556105