Kai Žagarė ir Joniškis nugali Kauną

Asmeninio albumo nuotr.

Gruodžio 18 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- 31-erių Simonas Mykolaitis iš Kauno į gimtąjį Joniškį grįžo 2018 metais. Po kelionės autostopu įvairiose Europos šalyse gimtasis miestas ilgiau pasivaikščiojus atsiskleidė gerąja puse: ramybė, mažiau užterštas oras nei didmiesčiuose, daug didesnės galimybės gyventi pagal zero waste (stengiantis kuo mažiau daiktų išmesti, suteikiant naują gyvenimą, daug ką užsiauginant, pasigaminant patiems) filosofiją, kuri jam vertybiškai artima. Tačiau jau tada Simoną labiau traukė Žagarė, kurioje jis matė įdomią, aktyviai veikiančią bendruomenę, kitokią kultūrinę saviraišką ir renginius, gražią supančią gamtą. Tad pamažu galvoje brendo planas būtent čia įsigyti namą. Maždaug prieš metus jaunas vyras savo svajonę įgyvendino ir planuoja čia įkurti užeigą piligrimams, kur jie galėtų pernakvoti.

--- Lietuvos pagrindinio įstatymo – Konstitucijos – egzaminas šalyje organizuotas jau 15-tą kartą. Ir beveik kasmet, išskyrus pernai ir užpernai, visada savo žinias šiame egzamine pasitikrina joniškietė Janina Šimaitienė. Ir visada ją lydi sėkmė – kaskart įveikia pirmą turą (iš 30 klausimų būtina teisingai atsakyti į 25) ir dalyvauja antrajame. Šiemet vykusiame nuotoliniame LR Konstitucijos egzamine Janinai Šimaitienei pasisekė geriausiai – iš Prezidentūros ji grįžo su paties JE Prezidento dovanotomis dviem knygomis: „Milošas. Biografija“, sveriančia daugiau kaip 2 kg (Janina tą sunkią knygą tikrai pasvėrė), ir Česlovo Milošo „Poetinis traktakas su mano komentarais“ bei Teisingumo ministerijos dovanotu planšetiniu kompiuteriu.

--- Gruodžio 16 dieną 25-ą kartą skelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” nugalėtojai – išdalinta 61 aukso ir 10 sidabro medalių. Aukso medalį maisto, grūdų produktų ir pašarų gamintojų vertinimo grupėje, pelnė ir UAB „Joniškio grūdai“ už žuvų jauką „JAZU PREMIUM lynas-karosas“. Šis produktas įvertintas už išskirtinę produkto sudėtį, inovacijų panaudojimą gamyboje, klientų poreikių atitikimą ir kitus privalumus. Tai jau ketvirtas „Lietuvos metų gaminys“ aukso medalis aukštos kokybės bendrovės produkcijai.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.