Kaip pasiruošti statyboms?

Kiekvienam iš mūsų žodis namai turi ypatingą reikšmę: vieniems tai šviesi, erdvi erdvė, kurioje netrūksta prabangių ir unikalių sprendimų, kitiems – maži ir jaukūs kampeliai, kuriuose galima pailsėti nuo šurmulio. Kad ir kokie būtų namai, kiekvieno iš mūsų kasdienybėje jie turi ypatingą reikšmę. Todėl, pradedant bet kokį naują projektą, pagrindinis UAB ,,E namai'' tikslas – sukurti ypatingą erdvę, į kurią norėsis sugrįžti kiekvieną dieną.

Patirtis leidžia pasiekti aukščiausių rezultatų

Kurdami didžiosios laisvalaikio dalies svajonių namus, norime džiaugtis ne tik gražia jų išvaizda, bet ir patvarumu bei apgalvotais sprendimais, užtikrinančiais jaukią aplinką. Namo projektavimo etape klientui svarbiausia yra namo kokybė, gerai apgalvotas ir profesionaliai parengtas namo projektas, o ne kaina.

Planavimas ir projektavimas

Jei turite tinkamą žemės sklypą, po sklypo įsigijimo prasideda planavimo ir projektavimo etapas. Kiek laiko užtruks sklypo parinkimas ir pirkimas – neaišku, todėl į statybų laikotarpį jo neskaičiuojame, nes vieni gali nusipirkti pirmą pamatytą sklypą namui statyti, o kiti – nepasirinkti tinkamo sklypo. Architektūrinė projekto dalis – nustatyti pastato išvaizdą, dydį, sklypo vietą. Čia turi dirbti ir architektas, ir būsimi namo gyventojai, nes tik tada galima sukurti tikrai gerą, funkcionalų namą, kuriame žmonėms būtų patogu gyventi. Koregavimas užtrunka, o individualūs projektai yra brangesni, tačiau verti papildomo laiko ir pinigų, nes bendri projektai dažnai nepateisina visų lūkesčių, kad ir kokie bendri jie atrodytų. Dažniausiai architektūrinis namo projektas būna baigtas per 2-3 mėnesius.

Konstrukcinė projekto dalis dažniausiai taip pat įtraukiama į projektą

Apie konstrukcinę projekto dalį kalbama dažnai, tačiau kas tai ir kas ją atlieka? Ši dalis įtraukta į projektą, tačiau tai ne architekto, o inžinieriaus darbas, todėl užsakovas retai susiduria su konstrukcinės dalies autoriumi. Konstrukcinė dalis apima pamatų tipą, tikslų sienų išdėstymą, storį, grindis, stogo konstrukciją, šildymo, vėdinimo sistemas ir kt. Ši dalis paprastai nereikalauja papildomo laiko, todėl projektą kartu su pastato dalimi tikrai įmanoma sukurti per 3-4 savaites. Žinoma, jei tik turite viziją, kaip atrodys jūsų namas. Jei sklype vis dar nėra elektros - pirmiausia turite ją atvesti, nes sunku įsivaizduoti namą be elektros, ypač jei norite kuo greičiau kraustytis į savo. Ne kartą projektams reikia derinti sąlygas su elektros tiekėjais. Jei nėra sunkių sąlygų ir projektas nereikalingas - trukmė gali būti net 5 ar 15 dienų, bet jei sąlygos sudėtingos (toli nuo elektros linijų ir pan.) - terminas yra asmeninis, o kartais mėnesiai ar daugiau.


Užs Nr. 511761