Kaip sumontuoti kiemo vartų automatiką patiems?

Asociatyvinė nuotr.
Vis daugiau namų savininkų nusprendžia investuoti į vartų automatiką, kuri padidina saugumo lygį ir užtikrina visapusišką komfortą. Tokios sistemos dėka grįžtant ar išvažiuojant iš namų papildomai nebereikia išlipti iš automobilio, kad galėtume atsidaryti įvažiavimą. Įsigijus tokį gaminį, lauks dar vienas svarbus darbas – tai tinkamas kiemo vartų automatikos montavimas. Jį atliksite lengviau, jei vadovausitės žemiau pateiktais patarimais.

1. Paruoškite vartus automatikai

Vartų automatika sėkmingai veiks tik tuo atveju, jei patys vartai bus įstatyti kokybiškai. Pirmiausiai Jūsų vartai turi būti sumontuoti tobulame aukštyje – jei jie susideda iš dviejų dalių, būtina įsitikinti, kad abi jos pritvirtintos tolygiai. Norint patikrinti vartų lygmenį, galite naudoti gulsčiuką, tačiau dar tikslesnius matavimus užtikrins lazeriniai matuokliai. Taip pat reikėtų įsitikinti, ar vartai laisvai ir tolygiai sukasi ant vyrių, o jų atvėrimui netrukdo jokios papildomos kliūtys.

2. Patikrinkite vartų automatikos dėžutę

Kiemo vartai gali būti stumdomi arba varstomi – priklausomai nuo to, skirsis ir jiems pritaikyta įranga. Apie šį aspektą reikėtų pagalvoti dar tuomet, kai renkatės šią sistemą. Kiemo vartų automatika palankiomis kainomis yra parduodama Pigu.lt el. parduotuvėje. Tačiau jei jau esate ją įsigiję, prieš pradedant darbus reikėtų įsitikinti, ar gavote visas dalis, kurios buvo įtrauktos į komplektaciją. Dažniausiai rinkiniuose yra valdiklio dėžutė, nuotolinio valdymo pultas, vartų atvėrimo rankena, spaustukai ir varžtai, tačiau priklausomai nuo konkretaus modelio, ši komplektacija gali kisti.

3. Prijunkite ir patikrinkite valdiklio dėžutę

Prieš pradėdami montuoti vartų automatiką, turite suprasti jos veikimo principą. Pradėkite prijungdami vartų atvėrimo svirtį prie valdiklio dėžutės. Po to šią dėžutę prijunkite prie maitinimo šaltinio. Šiuo atveju teks sujungti laidus – jei jie yra skirtingų spalvų (dažniausiai – balti ir raudoni), turėtumėte jų nesukryžiuoti. Atkreipkite dėmesį, kad atliekant darbus, kurie susiję su elektros energija, reikėtų elgtis ypač atsakingai – tik taip pavyks išvengti bet kokių pavojingų situacijų. Taip pat papildomai galite išbandyti svirtį, kad lengviau įsivaizduotumėte, kaip iš tikrųjų veikia ši sistema. Šis žingsnis nėra būtinas, tačiau daugeliui jis gali būti naudingas.

4. Sumontuokite vartų atidarymo svirtį

Dažniausiai svirtys veikia dviem principais – stūmimo arba traukimo. Įprastai kiekvieną iš jų galima montuoti abiem būdais, tačiau šią informaciją reikėtų pasitikrinti instrukcijose. Norėdami sumontuoti svirtį, pirmiausiai vieną ar du spaustukus turėtumėte pritvirtinti prie vartų stulpų. Gnybtai turėtų būti vartų stulpo viduryje. Prie jų galėsite pritvirtinti svirtį – spaustukai prilaikys jos galinę pusę. Įsitikinkite, kad visas detales prie vartų pritvirtinote tvirtai ir kokybiškai. 

5. Įdiekite ir įjunkite valdiklio dėžutę

Naudodami varžtus, pritvirtinkite valdiklio dėžutę ant varto stulpų ir prijunkite prie vartų atidarymo svirties. Atidarius valdiklio dėžutę, turėtų būti galima pasirinkti automatinių vartų uždarymo ir atvėrimo laiką, o kai kurios iš jų yra aprūpintos ir kitomis papildomomis funkcijomis. Tuomet sistemą galite pratestuoti – paspaudus nuotolinio valdymo pulto mygtuką, vartai turėtų automatiškai atsiverti, tad nuo šiol apie šį darbą galėsite pamiršti.

Sekdami visus šiuos žingsnius, pakankamai lengvai turėtumėte patys sumontuoti kiemo vartų automatiką. Visgi, priklausomai nuo konkretaus modelio, tam tikri aspektai gali skirtis, tad būtinai turėtumėte susipažinti su gamintojų pateikiamomis rekomendacijomis.

 

Užs. Nr. 514361