Universalios padangos: kada tai pasiteisina?

„Sidabrės“ nuotr.
Kiekvienas atsakingas vairuotojas puikiai žino datas, kada žieminės padangos turi būti pakeičiamos vasarinėmis, ir kada vasarinės keičiamos žieminėmis. Vis dėlto, kartais yra siekiama išvengti šio sezoninio padangų keitimo, todėl nusprendžiama rinktis universalias padangas. Nors tokia galimybė tam tikrose situacijose gali būti tikrai puikia išeitimi, tačiau toks sprendimas pasiteisina tikrai ne visada – kartais palankiau pasvarstyti apie dviejų padangų komplektų įsigijimą.

 Apsilankę internetinėje parduotuvėje Pigu.lt galėsite rasti įvairių tipų padangų, tačiau iki tol vertėtų išsiaiškinti, kurios padangos labiausiai tiktų konkrečiu atveju.

Kaip žymimos universalios padangos?

Universalių padangų žymėjimas gali būti labai įvairus. Prekyboje dažniausiai randamos tokios padangos, kurios žymimos saulės, sniego ar kelių lietaus lašelių piktogramomis, ant padangų galima rasti užrašą „All Seasons“, taip pat šios padangos gali būti žymimos ir „M+S“. Nors išsirinkti tinkamas universalias padangas dažniausiai nėra pernelyg sudėtinga, tačiau dažniausiai keblumų kyla tuomet, kai padangos yra pažymėtos „M+S“ – šiuo kodu žymimos ir universalios, ir žieminės dygliuotos padangos, todėl būkite apdairūs. Jei renkantis universalias padangas kiltų tam tikrų dvejonių, vertėtų pasikonsultuoti su pardavėjais, kurie tikrai suteiks jus dominančią informaciją.

Universalios padangos Lietuvoje

Mūsų šalyje universalios padangos dažniausiai pasirenkamos vien dėl to, kad jų nereikėtų keisti kas sezoną. Vis dėlto, tokia pasirinkimo galimybė kur kas labiau pasiteisina tose šalyse, kuriose žiemą nėra sniego, o vidutinė oro temperatūra yra aukštesnė nei Lietuvoje. Pastaruosius kelerius metus kiekvienam mūsų teko pastebėti ženklias orų permainas: žiemos buvo gerokai šiltesnės, o kritulių kiekis buvo ganėtinai nedidelis. Universalios padangos labiausiai pasiteisina tais atvejais, jei daugiausiai važinėjama mieste – tokiu atveju ištisus metus gali nekilti jokių keblumų.

Kada metas pasikeisti padangas?

Kiekvienas vairuotojas sutiks, kad naujos ar apynaujės universalios padangos yra kur kas geresnės nei nudilusios sezoninės padangos, tačiau labai svarbu pastebėti, kada šios padangos ima prarasti savo funkcionalumą. Važinėti nudilusiomis padangomis paprasčiausiai yra nesaugu, todėl būtina užkirsti kelią galimoms nelaimėms. Poreikis pasikeisti padangas įprastai yra įvertinamas matuojant protektoriaus gylį – jei jis tampa mažesnis nei 2 mm, o įdubimai tampa kone nepastebimi, tai yra pakankamai aiškus ženklas, kad atėjo laikas pasikeisti padangas. Taip pat padangų keitimu vertėtų pasirūpinti ir tuomet, jei važiuojant pastebimas mažesnis automobilio manevringumas (ypatingai tada, jei važiuojama dulkėtu arba drėgnu keliu). Įprastai universalios padangos yra keičiamos kas penkerius metus, tačiau tam gali turėti įtakos važinėjimo dažnis, nuvažiuotas atstumas, vairavimo įpročiai, ir t.t.

Svarstant įsigyti universalias padangas vertėtų pagalvoti apie tai, kokia danga dažniausiai važinėjama, kaip dažnai tenka važinėti užmiestyje žiemos metu, ir t.t. Tam tikrose situacijose universalios padangos gali būti tikrai palankia išeitimi, tačiau kartais palankiau rinktis sezonines padangas.

Plačiau: Pigu.lt

                                                                                                                                                                                                                                                Užs. Nr. 450108