Žmogus, kaip medis, su žeme suauga

„Sidabrės“ nuotr.
Jonas Lingys pagal kilmę suvalkietis nuo Marijampolės, tačiau, baigęs darbinę karjerą, niekur nesiruošia išvažiuoti, nes nuo 1965-ųjų suaugo su Joniškio žeme ir jos žmonėmis
Šiemet pavasarį gražų savo asmeninio gyvenimo jubiliejų – 80-metį – pasitiko Jonas Lingys, buvęs ilgametis ūkio Skaistgiryje vadovas, prieš 27-erius metus kartu su žemės ūkio ministerijos atsakingu darbuotoju, habilituotu daktaru Algirdu Baniu ir kitais iniciatyvinės grupės nariais įkūręs Lietuvos žalųjų galvijų gerintojų asociaciją ir ilgus dešimtmečius, iki pernai metų, buvo jos Prezidentas. Jo sveikos logikos, ūkiškumo ir ekonomiškumo pamokos vis dar praverčia 2003 m. Joniškio kredito unijos, kurią J. Lingys įkūrė kartu su iniciatyvine grupe, Valdyboje.

Nusipelniusio Lietuvos zootechniko garbės vardą prieš 35 metus pelnęs Jonas Lingys dėl nieko gyvenime nesigaili, savikritiškai žvelgia į savo metų naštą ir nesisieloja priėmęs sprendimą iš mylimo ir brangaus Skaistgirio, kuriame gyveno nuo 1965-ųjų, persikelti į Joniškį, butą daugiabutyje. Buvęs gerbiamas – ir tuometinės valdžios už pasiekimus, ir vietos gyventojų už žmogiškumą – ūkio vadovas rytais nesidrovi į rankas imti šluotą, kad bendro naudojimo takeliai ir kiemas prie penkiaaukščio būtų švarūs – Jonas Lingys visada, kur bebūtų, pasižymėjo preciziška tvarka. „Nėra nė vieno gėdingo darbo,“ – šypsosi toks pat energingas, toks pat nuovokus Jonas Lingys.

Plačiau: "Sidabrės" rugsėjo 23 d. numeryje