
Naujausios
Geriausia gyventi ir kurti gimtinėje
Tytuvėniškis verslininkas ir baikeris Kęstutis Belaglovis ragavo emigranto duonos, tačiau nerado geriau už tėvų namus Kelmės rajone, Tytuvėnuose. Jis mato prasmę būti mamos užvadėliu, puošti ir puoselėti tėvų sodybą, žvejoti ir poilsiauti prie ežerų, bendrauti su draugais, kuriuos pažįsta nuo vaikystės.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Pagal profesiją Kęstutis Belaglovis – zootechnikas, tačiau juo dirbo tik pusantrų metų – iki tarnybos armijoje. Paskui darbavosi durpių įmonėje, išbandė medžio apdirbėjo amatą.
Įkūrė metalo supirktuvę. Iš pradžių verslas sukosi puikiai, bet vėliau prasidėjo metalo badas. Neapsimokėjo tuo verstis. „Žmonės metalo ieškojo net po žemėmis“, – prisimena K. Belaglovis.
Pusmečiui buvo išvykęs į Angliją. Darbavosi maisto sandėlyje, rūšiuodavo prekes. Po keliolika valandų per dieną išbūdavo šaltoje patalpoje, kurioje temperatūra siekdavo tik septynis laipsnius.
Po pusmečio suabejojo, ar vertėjo ten važiuoti. Atmetus išlaidas kelionei ir būstui svetimoje šalyje, liko ne ką didesnis atlyginimas negu Lietuvoje.
Tuomet verslo idėją ponui Kęstučiui padiktavo jo pomėgis žvejoti. Pradėjo važinėti į Rusnę. Iš ten parveža mariose pagautos rūkytos žuvies ir parduoda.
„Turiu nuolatinių klientų ratą, – apie savo verslą pasakoja Kęstutis. – Tačiau iš pradžių sekėsi geriau. Emigracija mažina klientų būrį. Šiek tiek korekcijų įnešė euro įvedimas. Pirkti rūkytą žuvį eiliniams Lietuvos gyventojams tampa prabanga. Be to, ir Rusnėje žvejai dejuoja, jog mažiau pagauna geros žuvies.“
Žuvies verslininkas važiuoja vieną kartą per savaitę – ketvirtadieniais. Tą pačią dieną ją parduoda. Penktadieniais veža į Šiaulius.
Verslininkas turi laiko pomėgiams. Bent porą dienų skiria žvejybai. Mėgsta gaudyti karpius. Viename vandens telkinyje pernai pagavo 19 kilogramų karpį.
Dar vienas pomėgis – motociklai. Priklauso baikerių klubui. Neseniai K. Belaglovis nusipirko anglišką motociklą su muzikos centru ir daugybe kitų privalumų.
Nemažai savo laisvalaikio K. Belaglovis skiria tėvų sodybai priežiūrėti. Ypač po to, kai mirė tėvas ir nebeliko vyriškos rankos rūpintis namų aplinka. Šiemet Belaglovių namai Ežero gatvėje išrinkti gražiausia sodyba Tytuvėnų mieste. Tėvų sodybos aplinką sūnus kūrė ne vienerius metus.
„Vien židinį mūrijau kokius trejetą metų, – pasakoja. – Žinoma, aš juk ne profesionalas. Trūko patirties. Tačiau noro ir užsispyrimo pakako. Reikia suderinti akmenis, kad jie lygiai gultų vienas ant kito. Pamūrijai eilę ir turi bent dieną laukti, kol mūras sustings, sutvirtės.“
Kantriai ponas Kęstutis darė ir sūpuokles. Iš vieno draugo baikerio gavo palaikes, daugiau kaip šimtmečio senumo, vienvietes ponų roges. Porą metų jas restauravo. Metalo supirktuvėse ieškojo tinkamų grandinių, ratų. Pritaikė ir padarė sūpuokles, kiemo puošmeną.
Didžiulį vejos plotą prie namų papuošė sena žemės ūkio technika. Jos, žinodami pono Kęsto polinkį, pasiūlė kaimynai ir draugai.
Stulpą sumanus sodybos šeimininkas papuošė statinaitėmis. Ant ūkinio pastato sienos įkūrė savotišką senienų muziejų. Čia apgyvendino senas verpstes, namų apyvokos daiktus ir kitus senovinius daiktus.
Kur sodinti želdinius ir įkurdinti sodybos puošmenas, Kęstučiui pataria jo draugė šiaulietė architektė. Sodybą jiedu tvarko pasitardami. „Aplink sodybą – 36 arų sklypas. Atrodo, vietos nemažai. Bet kai reikia padėti kokį nors naują daiktą, reikia gerokai pasukti galvą. Svarbu, kad naujasis akcentas derėtų su visa aplinka. Kad erdvė nebūtų perkrauta, kad viskas, kas joje yra, atrodytų skoninga“, – sako ponas Kęstutis.
Jo mama Ona Belaglovienė pasitiki sūnaus ir jo draugės skoniu ir leidžia tvarkytis pagal savo išmanymą. Ji pati turi savų užsiėmimų – lanko rožinio būrelį. Be to, kartais mėgsta keliauti per miestą sūnaus vežama ant motociklo.
Autorės nuotr.
PRABANGA: Kęstutis Belaglovis gali sau leisti prabangą – skirti laiko pomėgiams.
UŽVADĖLIS: Gimtinėje likęs Kęstutis Belaglovis – parama savo mamai Onai Belaglovienei.
APLINKA: Sūnus Kęstutis Belaglovių sodybai sukūrė jaukią aplinką.
MUZIEJUS: Ant ūkinio pastato sienos Kęstutis Belaglovis įrengė savotišką buities muziejų.