BBL taurė liko „Šiaulių“ rankose

Šiaulių „Šiauliai“ antrus metus iš eilės tapo Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato nugalėtojais. Trečiadienį namuose po dramatiškos kovos su pratęsimu rezultatu 88:80 (18:17, 14:21, 29:19, 13:15; 14:8) laimėjo antrąsias, lemiamas, finalo rungtynes prieš „Ventspils“ klubą.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Kova iki paskutinės minutės

Pirmąsias finalo rungtynes „Ventspils“ prieš „Šiaulius“ laimėjo 2 taškais – 70:68. Taigi šiauliečiams šįkart reikėjo bent trijų taškų persvaros.

Kaip ir reikėjo tikėtis, rungtynės buvo įtemptos. Pirmoje mačo pusėje šiauliečiams sunkiai sekėsi sutramdyti jaudulį, tritaškiai skriejo pro šalį. Latviai atakavo kur kas tiksliau – įmetė 5 tolimus metimus iš 14.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 6 minutes po „Šiaulių“ krepšininko Gintaro Leonavičiaus tritaškio pirmavo 74:67, tačiau per likusį laiką nebepelnė nė taško ir leido šiauliečiams išplėšti pratęsimą – 74:72.

Šiauliečiai pasitempė per pratęsimą. Aikštelėje dominavo Julius Jucikas, Rokas Giedraitis ir G. Leonavičius.

Nuaidėjus finalinei sirenai švieslentėje degė 88:80. BBL taurė liko „Šiaulių“ rankose. Pernai šiauliečiai taurę kėlė Prienuose, šiemet – savo sirgalių akivaizdoje.

Prieš tai „Šiauliai“ yra tris kartus iškovoję BBL čempionato bronzos apdovanojimus. „Ventspils“ komanda pastarąjį kartą BBL taurę buvo iškovojusi užpernai.

„Šiauliams“ Rokas Giedraitis pelnė 22 taškus, Julius Jucikas (9 atk. kam.) ir Gintaras Leonavičius – po 18, Rolandas Alijevas – 12, Ryanas Olanderis – 8, Vytautas Šulskis – 7 taškus.

„Ventspils“ gretose pasižymėjo Kristapas Janičenokas, pelnęs 18 taškų, Harvey Grantas pridėjo 17, Akselis Vairogas – 12 taškų.

„Atidavėme visas jėgas“

Po pergalės „Šiaulių“ treneris Gediminas Petrauskas sakė, kad rungtynių pradžia nesiklostė taip, kaip tikėtasi. Maloniai nustebino, bet kartu ir sutrikdė toks gausus sirgalių būrys.

„Tai – finalas, ir su emocijomis šiek tiek sunkiai sekėsi tvarkytis. Labiau patyrę varžovai greičiau susitaikė su įtampa. Tačiau mūsų komanda parodė charakterį, ir tai yra svarbiausia. Atidavėme visas jėgas ir laimėjome. Savą indėlį įnešė visi – tiek žaidėjai, tiek fantastišką atmosferą sukūrę sirgaliai“, – sakė treneris. Šiandien G. Petrauskas švenčia 30 metų gimtadienį, ir šią pergalę laiko geriausia dovana.

Išvyko J. Lee

Vakar anksti ryte į JAV išskrido „Šiaulių“ legionierius Jonathanas Lee. Prieš trečiadienio rungtynes jis paskutinį kartą darė apšilimą. Nors ir nėra išsigydęs pėdos traumos, tačiau paskutinį vakarą norėjo praleisti su komanda. Varžybų aprangą apsivilkęs įžaidėjas švystelėjo ir tikslų tritaškį, bet pripažino, kad sugrįžti į aikštę dar ankstoka. Atsisveikindami „Šiaulių“ komandos vadovai įteikė legionieriui dovanų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

ŠVENTĖ: „Šiauliai“ apgynė BBL čempionų vardą.

MEDALIS: Rezultatyviausias finalinių rungtynių „Šiaulių“ žaidėjas Rokas Giedraitis tikrino ar medalis tikrai iš aukso.

TRENERIS: „Šiaulių“ treneris Gediminas Petrauskas gimtadienio proga gavo geriausią dovaną – pergalę BBL čempionate.

TAURĖ: BBL taurė lieka Šiauliuose. Trofėjumi džiaugiasi „Šiaulių“ kapitonas Vytautas Šulskis.