Europos čempionate radviliškietę lydėjo sėkmė

Torūnėje (Lenkija) vykusiame Europos sporto veteranų lengvosios atletikos uždarų patalpų X čempionate sėkmė lydėjo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus kūno kultūros mokytoją.

Iš Lietuvos delegacijos radviliškietė pasirodė geriausiai. W65 amžiaus grupėje rutulio stūmimo rungtyje ir trumpojo kūjo metime ji iškovojo du medalius – aukso ir sidabro.

Genovaitė Kazlauskienė 3 kg rutulį nustūmė 11,03 m ir laimėjo aukso medalį. Antrąją vietą pelnė ir sidabro medalį laimėjo Miuncheno olimpiados dalyvė Lenkijos atstovė Ludwika Chewinska – 10,63 m, trečiąją vietą iškovojo dar viena Lietuvos atstovė Birutė Keršulienė – 10,18 m.

Trumpojo kūjo (svarsčio) metime radviliškietė, nusviedusi kūjį 10,97 m, laimėjo antrąją vietą. Rungtyje nugalėjo Šveicarijos atstovė Margar Daehler-Stettler – 11,72 m, trečiąją vietą pelnė Sirpa Vahtera iš Suomijos, numetusi svarstį 10,81 m. Dar viena Lietuvos atstovė B. Keršulienė liko penkta (9,82 m).

Pasak G. Kazlauskienės, prie jos rezultatų prisidėjo ir sūnaus Tomo Kazlausko įmonė, kurios dėka sportininkė išvyko į čempionatą.

W70 amžiaus grupėje Europos rutulio stūmimo čempione tapo Jadvyga Putinienė – 9,44 m, o Algina Vilčinskienė (W75 amžiaus grupė) laimėjo sidabro medalį (9,15 m), Janina Lapienienė W50 amžiaus grupėje laimėjo bronzą (12,52 m).

Trečiąsias vietas kūjo metime pelnė ir bronzos medaliais pasipuošė Rimvydas Medišauskas (M50 amžiaus grupė – 51,14 m) ir Leonardas Varnas (M65 amžiaus grupė – 42,56 m)

Apdovanojimais pradžiugino ir ieties metikai: Jurga Formalienė (W40 amžiaus grupė) pelnė sidabro medalį (34,08 m), o Kęstutis Buivis (M50 amžiaus grupė) – bronzos medalį (44,45 m)

Sidabro medaliais nudžiugino svorio (11,34 kg) metikai: Saulius Svilainis (M55 amžiaus grupė) – 17,61 m ir Rimvydas Medišauskas (M50 amžiaus grupė) – 19,26 m.

Čempionate dalyvavo vyresni nei 35 metų atletai iš 42 šalių. Lietuvai atstovavo 14 sportininkų. Šalies lengvaatlečiai iškovojo 15 medalių: 2 aukso, 7 sidabro ir 6 bronzos ir užėmė 25 vietą komandinėje įskaitoje. Iš viso medalius iškovojo 33 šalių atstovai.

„Šiaulių krašto“ inf.

Asmeninės nuotr.

PRIZININKĖS: Europos čempione tapusi Genovaitė Kazlauskienė (viduryje) su antrosios vietos laimėtoja lenke Ludwika Chewinska (kairėje) ir Birute Keršuliene, laimėjusia trečiąją vietą, per apdovanojimų ceremoniją.

NUGALĖTOJOS: 3 kg rutulio stūmimo rungties nugalėtojos W65 amžiaus grupėje (iš dešinės): Europos čempionė Genovaitė Kazlauskienė, antrosios vietos laimėtoja lenkė Ludwika Chewinska ir bronzos medalio laimėtoja Birutė Keršulienė.

APDOVANOJIMAI: Radviliškio rajono atstovės Genovaitės Kazlauskienės Europos sporto veteranų lengvosios atletikos uždarų patalpų X čempionate laimėti medaliai.