Kuršėnų komanda žais ketvirtfinalyje

Regionų krepšinio lygos stipresniojo – A diviziono – pirmenybių aštuntfinalyje Kuršėnų „Grafų baldai-Kristalas“ susitiko su Kauno rajono „ASU-Tornado“. Du kartus įveikę varžovus, kuršėniškiai žengė į ketvirtfinalį.

Edverdas DIRVONIS

kursenai@skrastas.lt

Lėmė rungtynių pabaiga

Penktadienio vakarą „Grafų baldai-Kristalas“, reguliariajame sezone užėmęs šeštąją vietą, ir „ASU/Tornado, likęs vienuoliktas tarp 16 komandų, pirmąsias aštuntfinalio rungtynes žaidė Kuršėnuose.

Nuo pat rungtynių pradžios pirmavo aikštės šeimininkai. Antrajame kėlinyje sužaidus pustrečios minutės, jie priekyje jau dviženkliu skirtumu. Iki pertraukos svečiams jį pavyko sumažinti iki 4 taškų.

Trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiai rezultatą išlygino, o sužaidus daugiau kaip 3 minutes – ir persvėrė. Pasibaigus kėliniui, švieslentėje švietė skaičiai: 60:64. Priekyje – „ASU-Tornado“.

Paskutiniame kėlinyje likus žaisti apie 4 minutes, Gintaras Kukanauskas rezultatą išlygino. Edvinas Grikštas taikliu metimu iš toli komandos persvarą padidino iki 4 taškų. Rungtynes dviem taikliais baudos metimais baigė Laimonas Mikšys.

„Grafų baldai-Kristalas“ laimėjo rezultatu 81:74 (27:21, 18:18, 17:25, 21:10).

G. Kukanauskas pelnė 16 taškų ir atkovojo 12 kamuolių (jo naudingumas įvertintas 25 balais. Mindaugo Kumpio sąskaitoje 14, Edvino Grikšto – 12, L. Mikšio – 11 taškų.

Nugalėjo ir svečiuose

Šeštadienį abi komandos dar kartą susitiko Kauno rajone, Akademijos miestelyje.

Iš pradžių rungtynės vyko apylygiai. Kai G. Kukanauskas pelnė 7 taškus iš eilės, Kuršėnų komanda žengtelėjo į priekį.

Antrajame kėlinyje kuršėniškių persvara buvo sumažėjusi iki 6 taškų. Iniciatyvos vėl ėmęsis G. Kukanauskas savo šešiais taškais komandos persvarą padidino iki 12-os. Pirmojoje rungtynių pusėje jis iš viso pelnė 17 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Ir po pertraukos „Grafų baldai-Kristalas“ nepaleido žaidimo gijų. Ketvirtajame kėlinyje ypač iniciatyvos ėmėsi Augustas Pampikas.

Kuršėniškiai nugalėjo rezultatu 96:83 (28:23, 20:16, 22:24, 26:20).

G. Kukanauskas (atkovojo 14 kamuolių, jo žaidimas įvertintas 37 naudingumo balais) ir A. Pampikas pelnė po 26, Gediminas Jakštas – 15, Nerijus Daunoravičius (7 rezultatyvūs perdavimai) – 11 taškų.

Varžovai jau aiškūs

Atkrentamosiose varžybose žaidžiama iki dviejų pergalių. Nugalėjęs Kauno rajono krepšininkus, Kuršėnų „Grafų baldai-Kristalas“ pelnė teisę varžytis Regionų krepšinio lygos A diviziono pirmenybių ketvirtfinalyje.

Ir reguliariajame sezone Kuršėnų komanda „ASU/Tornado“ buvo nugalėjusi du kartus, bet labai atkaklioje kovoje, pratęsus abejas rungtynes.

Į ketvirtfinalį jau išėjo ir Panevėžio „Bangenė-Aivera“, įveikusi Vilniaus „KM-Citus – 87:73 ir 70:74, bei Biržų „Rinkuškių alus“, nugalėjusi Neringos „Kuršių“ ekipą – 96:70 ir 106:85.

Kretingos „Kretinga“ – Anykščių „KKSC-Volupis“ – 90:89 ir 64:88. Šios komandos susitiks dar kartą dėl teisės žaisti kitame etape.

Prie šių dvikovų nugalėtojų prisijungs komandos, reguliariajame sezone užėmusios pirmąsias keturias vietas: Tauragės krepšinio klubas, Telšių „Telšiai“, Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas ir Akmenės SC-KK „Akmenės cementas“.

Kuršėnų „Grafų baldai-Kristalas“ pirmąsias rungtynes su Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto atstovais žais kovo 19-ąją svečiuose, „Akmenės cementas“ – Naujojoje Akmenėje kovo 20-ąją su Panevėžio „Bangene-Aivera“.

Algimanto BRIKO nuotr.

RUNGTYNĖS: Kuršėnų komanda (šviesi apranga“ du kartus įveikė Kauno rajono „ASU/Tornado“ komandą.