Lengvaatlečiai iš Estijos grįžo su medaliais

Estijoje, Tartu, vyko Baltijos šalių jaunių mačas, kurį laimėjo Lietuvos rinktinė, surinkusi 171 tašką.

Estijos komanda surinko tiek pat taškų, tačiau lietuviams persvarą suteikė didesnis laimėtų rungčių skaičius: Lietuvos rinktinė laimėjo 11, o Estija – 10. Daugiausiai prie pergalės prisidėjo merginos, aplenkusios estes 16 taškų.

Latvijos rinktinė surinko 124 taškus ir liko trečia.

300 metrų bėgimų nugalėtojai pagerino Lietuvos rekordus: Erika Krūminaitė – 16 metų, Gediminas Truskauskas – 17 metų.

G. Truskausko bei abiejų estafečių komandų rezultatai yra geriausi Lietuvoje besibaigiančiame žiemos sezone.

Šiaulių lengvaatlečiai namo grįžo taip pat ne tuščiomis. Trenerio Dainiaus Šaučikovo auklėtiniai Kamilė Vaidžiulytė ir Dominykas Matijošaitis tapo nugalėtojais 3000 metrų bėgime.

Šuolio į aukštį rungtyje Urtė Baikštytė iškovojo trečiąją vietą, Vėjūnė Maceikaitė – penktąją. Nugalėtoja šioje rungtyje tapo latvė Ieva Turke, iššokusi 1,71 metro. U. Baikštytė nuo nugalėtojos atsiliko 3 centimetrais.

Tarp vaikinų antrąją vietą iškovojo Juozas Baikštys, iššokęs 1,94 metro. Nuo nugalėtojo esto Kristo Simulask šiaulietis atsiliko 3 centimetrais.

Šuolio su kartimi rungtyje trečiąją vietą iškovojo Dominykas Čekanauskas. Vaikinas peršoko 4,1 metro pakeltą kartelę. Rungties nugalėtoju tapo estas Sander Moldan, iššokęs 4,8 metro.

Trišuolio rungtyje Benas Bileišis iškovojo antrąją vietą. Šiaulietis nušoko 14,19 metro. Nugalėtojui estui Johanesui Erm šiaulietis nusileido 58 centimetrais.

Rokas Ickys, turėjęs dalyvauti 300 metrų bėgime, buvo diskvalifikuotas.

Šiauliečius varžyboms ruošė treneriai Janina Tribienė, Juzefa Baikštienė, Daiva Maceikienė ir Tolvydas Skalikas.