„Pakruojo parketas“ tapo čempionais

Lietuvos krepšinio veteranų lygos (LKVL) 45+ grupės nugalėtojais tapo „Pakruojo parketo“ krepšininkai.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Pusfinalių kovos

Finalinės kovos vyko Šiaulių arenos treniruočių salėje. Pirmame pusfinalio susitikime „Pakruojo parketas“ rezultatu 89:59 (18:15, 27:7, 16:19, 28:18) sutriuškino Panevėžio „Alaus mėgėjus“. Panevėžiečiai rungtynes pradėjo gana ryžtingai ir nuo „Pakruojo parketo“ krepšininkų ketvirčio pabaigoje atsiliko tik 3 taškais – 18:15.

Antrajame kėlinyje „Alaus mėgėjai“ įkrito į duobę, pelnė vos septynis taškus, o „Pakruojo parketas“ susikrovė solidžią persvarą – 45:22. Po pertraukos panevėžiečiai vėl energingiau atakavo varžovų krepšį, tačiau atotrūkį pavyko sumažinti vos keliais taškais – 61:41. Lemiamame ketvirtyje „Pakruojo parketas“ pralaiminčių varžovų nesigailėjo ir persvarą nuo 20 taškų padidino iki 30 – 89:59.

Kitose pusfinalio rungtynėse Kauno „Patvanka“ nelengvai 87:82 (20:12, 20:23, 18:26, 29:21) įveikė Šiaulių „Brandą“.

Įpusėjus pirmajam kėliniui „Patvanka“ įgijo 8 taškų persvarą (20:12). Antrajame kėlinyje šiauliečiai suaktyvino gynybą, pradėjo geriau pataikyti. Bet klaidos, netaiklūs baudų metimai lėmė, kad po dviejų kėlinių persvarą šiauliečiams pavyko sumažinti tik iki penkių taškų – 35:40.

Po pertraukos „Branda“ persvėrė rezultatą savo naudai – 61:58. Ketvirtajame kėlinyje „Patvanka“ gana greitai ištirpdė trapų „Brandos“ pranašumą ir vėl išsiveržė į priekį. Šiauliečiams teko pripažinti varžovų pranašumą ir eiti ruoštis kovai dėl trečiosios vietos su „Alaus mėgėjais“.

Finale – aršios kovos

Dėl pirmosios vietos rungtyniavo praėjusių metų čempionė Kauno „Patvanka“ ir „Pakruojo parketo“. Čempionais tapo pirmus metus šioje amžiaus grupėje rungtyniaujantys „Pakruojo parketas“ krepšininkai – rezultatu 85:83 (20:23, 30:26, 18:14, 17:20) nugalėję „Patvankos“ komandą, kuriems atiteko čempionato sidabro medaliai.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo patyrusi „Patvankos“ ekipa ir jau pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo nedidelę persvarą – 23:20. „Pakruojo parketo“ krepšininkai taip lengvai išleisti pergalės iš savo rankų nežadėjo ir per antrąjį kėlinį ne tik išlygino rezultatą, bet ir minimaliai persvėrė – 50:49. Po pertraukos pakruojiečiai nemažino apsukų ir skirtumą padidino iki penkių taškų – 68:63. Lemiamame ketvirtyje virė atkakli kova dėl kiekvieno taško.

Dėl trečiosios vietos rungtyniavo „Branda“ ir „Alaus mėgėjai“, kurie pergalę iškovojo rezultatu 72:71 ir čempionato bronzos medalius. Turnyro šeimininkai „Branda“ tenkinosi ketvirtosios vietos atminimo prizu.

LKVL prezidentas Algimantas Anužis ir Lietuvos nusipelnęs krepšinio treneris, šiaulietis Antanas Sireika čempionams „Pakruojo parketo“ krepšininkams ir prizininkams įteikė taures, medalius bei asmeninius prizus.

Prizais apdovanoti naudingiausi ekipų žaidėjai: Arūnas Šeferis ir Šarūnas Imenavičius iš „Pakruojo parketo“, Darius Lukminas ir Irmūnas Juškys iš „Patvankos“, Rimantas Mincė ir Raimondas Raščius iš „Alaus mėgėjų“, Laimas Ulevičius ir Algimantas Marazas iš „Brandos“.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

ČEMPIONAI: LKVL 45+ čempionais tapo „Pakruojo parketo“ krepšininkai. Su pergale juos sveikino LKVL prezidentas Algimantas Anužis ir Lietuvos nusipelnęs krepšinio treneris Antanas Sireika.

KOVA: Dėl trečios vietos tarp Šiaulių „Brandos“ ir Panevėžio „Alaus mėgėjų“ vyko atkakli kova.

VIETA: Dėl Lietuvos krepšinio veteranų lygos 45+ čempionų titulo kovojo „Pakruojo parketas“ ir Kauno „Patvanka“ (balti marškinėliai).