Rėkyvos pelkėse bėgikai aukojo net batus

Sekmadienį Šiauliuose vyko ekstremalaus bėgimo varžybos „Aplink Rėkyvos ežerą“. Tai buvo Lietuvos Trail bėgimo taurės ir Lietuvos bėgimo taurės trečiasis etapas bei „S-Sportas“ taurės antrasis etapas. Šias varžybas šiauliečių klubas „S-Sportas“ organizavo šeštus metus iš eilės.

Į tikslą – liulančia pelke

Apie 300 dalyvių – dviratininkų, bėgikų bei žygeivių – turėjo įveikti beveik 12 kvadratinių kilometrų ploto ežerą, vienintelį Lietuvoje tokio dydžio ežerą, esantį aukštapelkėje. Pirmą kartą lenktynėse dalyvavo žygeiviai, jie startavo valanda anksčiau nei bėgikai ir dviratininkai.

Bėgikai bėgo maždaug 14,5 kilometro, o dviratininkai rinkosi išvažiuojamus kelius, todėl jų trasa nusitęsė apie 35 kilometrus. Trasa nebuvo žymėta, kiekvienas varžybų dalyvis pats rinkosi maršrutą aplinkui ežerą.

Gamta sportininkams ir sporto entuziastams po darganoto šeštadienio ir šaltos nakties dovanojo saulėtą dieną, tačiau liulanti ežero pakrantė ir pelkės nebuvo sukaustytos ledo. Bėgikams ir žygeiviams trasoje teko įveikti ne vieną upeliuką ir kanalą.

Greičiausiai pelkių ruožus, žvejų takelius ir bebrų išvartas įveikė šių varžybų praėjusių metų nugalėtojas šiaulietis Justinas Beržanskis (klubas „Cosma") – per 1 valandą 17,1 sekundės. Jis nugalėjo ir bendroje įskaitoje. J. Beržanskiui atiteko pagrindinis prizas – bėgimo bateliai.

Pirmasis pralaužė ledus

„Šiaulių kraštui“ lengvaatletis pasakojo, kad šiemet pasirinko kitokią taktiką. Pernai J. Beržanskis bėgo paskui lyderius ir finišo tiesiojoje juos aplenkė.

„Šiemet nuo pat pradžių bandžiau pabėgti, bet pabėgau ne ten, kur reikia. Šiek tiek paklydau. Kol sugrįžau prie ežero, kai kurie spėjo aplenkti. Kaip ir pernai varžovus aplenkiau finiše, bet streso šįkart buvo daugiau“, – pasakojo sportininkas.

J. Beržanskis sakė nėra pratęs bėgti bekele. Specialiai šioms varžyboms nesiruošė ir treniruotės Rėkyvoje nedarė, todėl varžybos pareikalavo daug jėgų.

„Kiekvienas žingsnis – kaip į košę. Dedi koją ir galvoji, ar ištrauksi, ar neištrauksi. Buvo vietų, kur kojos smigo iki kelių ir giliau. Ant vandens buvo užsidėjęs ledas. Kadangi bėgau pirmas, teko pralaužti ledus, nusibrozdinau blauzdas. Bet šiaip smagu. Esu labai patenkintas“, – įspūdžiais dalijosi lengvaatletis.

Antras tarp bėgikų buvo Modestas Bacys ("Sakas"), trasą įveikęs per 1 valandą 39,6 sekundės, trečias – Andrius Pošiūnas ("Arboro“, 1 val. 1 min. 28,9 sek.).

Moterų bėgikių grupėje greičiausiai ekstremalią trasą įveikė Rūta Marija Trimonytė ("Riešė“, 1 val. 16 min. 40,5 sek.), antra – Viktorija Tomaševičienė ("Trail Running People“, 1 val. 17 min. 9,6 sek.), trečia – Vesta Ambrazaitė ("S-Sportas“, 1 val. 17 min. 49,8 sek.).

Vidas Totilas (Kauno BMK) įveikė visus varžovus bėgikų veteranų grupėje (1:03:36,4). Jolita Kurtinaitienė ("Skubėk lėtai") buvo greičiausia tarp veteranių moterų (1:26:59,91). Jaunuolių grupėje nugalėjo Rokas Vaitkus (Šiaulių JTC/"Sakas"), ežerą apibėgęs per 1 valandą 6 minutes 59,8 sekundės. Bėgikė Aneta Jacukevič (RCN, Paberžė) buvo pirma tarp merginų (1:28:04,5).

Pametė batą, nešė dviratį

Varžybose netrūko nuotykių ir išbandymų. Vienas bėgikas pelkėje paskandino sportinį batelį, varžybų nebetęsė, tačiau sugrįžo iki starto vietos su vienu batu. Buvo dviratininkų, kurie bandė ežero pakrantę įveikti kartu su bėgikais: kur galėjo, mynė, dviratį nešė per pelkes ir kemsynus.

Pernai tokia strategija pasiteisino – multisportininkas Dainius Mačiulis su dviračiu ant pečių greičiausiai įveikė trasą tarp visų dviratininkų. Šiemet pelkė tokios pergalės niekam nesuteikė.

Su dviračiais toliau, bet sausiau

Dviratininkų grupėje nugalėjo Donatas Mickus ("S-Sportas"), trasą įveikęs per 1 valandą 8 minutes ir 38,4 sekundės.

Nuo pat pradžių varžybose „Aplink Rėkyvos ežerą“ dalyvaujantis D. Mickus nugalėtoju tapo trečią kartą. 2010 metais pirmas apibėgo ežerą, 2013 metais nugalėjo mindamas dviračio pedalus. Šiemet sportininkas trasą įveikė net 14 minučių greičiau nei 2013-aisiais.

Pasak sportininko, šiemet minti dviračiu buvo puikios sąlygos: lengvai pašalę, be sniego, trasa sausa. D. Mickus ir kartu važiavęs Ignas Ambrazas pasirinko rizikingesnį, bet trumpesnį kelią, taip sutrumpindami trasą maždaug kilometru. Be to, mynė dideliu greičiu ir jau trasos pradžioje atitrūko nuo varžovų.

I. Ambrazas ("S-Sportas"), ežerą apmynęs per 1 valandą 9 minutes 45,7 sekundės, tapo nugalėtoju jaunuolių grupėje. Jo rezultatas – antras bendroje dviratininkų įskaitoje.

Kadangi buvo gana vėjuota, pasak D. Mickaus, kiti dviratininkai rinkosi jau išbandytą praktiką ir mynė būriu. Tačiau neišvengė kitos problemos – griūčių.

Antrąją vietą tarp dviratininkų užėmė Vytautas Anužis ("Tinklas"), trasą įveikęs per 1 valandą 11 minučių 5 sekundes, trečias – Petras Andrašiūnas ("S-Sportas"), nuo V. Anužio atsilikęs vos 0,2 sekundės.

Moterų grupėje nugalėjo Raminta Sankauskienė ("S-Sportas“, 1 val. 28 min. 22,9 sek.), antra – Rūta Masiulytė (Šeduva, 1 val. 45 min. 53,6 sek.), trečia – Aušra Misevičiūtė (Klaipėda, 1 val. 50 min. 35,9 sek.).

Robertas Kukta ("S-Sportas") tapo dviratininkų veteranų grupės nugalėtoju (1:10:55,7), Rima Lukoševičienė ("S-Sportas") – tarp veteranių dviratininkių (1:32:11,2).

Jaunuolių grupėje tarp merginų greičiausia buvo Karolina Špukaitė (Šiaulių JTC, 1:48:45,7).

Varžybų organizatorius Svajūnas Ambrazas pasidžiaugė, kad populiarėjančios „trail“ tipo varžybos suburia nuotykių ir aktyvaus poilsio pasiilgusius žmones. Į lenktynes suvažiavo dalyviai iš įvairiausių šalies kampelių, trasą prisijaukino ir šiauliečiai – dalyvių kasmet daugėja.

Kitas Lietuvos bėgimo taurės etapas vyks Panevežyje balandžio 11 dieną, o „S-Sportas“ į trečiąjį etapą kviečia balandžio 19 dieną – vyks kalnų dviračių varžybų „Žemaitijos taurė“ Platelių etapas.

Organizatorių, „Šiaulių krašto“ inf.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

STARTAS: Dviratininkai ir bėgikai varžybose „Aplink Rėkyvos ežerą“ startavo kartu. Žygeiviai išėjo viena valanda anksčiau.

VANDUO: Į ledinį vandenį įkristi teko ne vienam ekstremalių varžybų dalyviui.

PAKRANTĖ: Bėgikams teko ne tik įveikti vandenį, bet ir laviruoti tarp krūmų ir medžių.

ŽYGEIVIAI: Pirmieji į trasą išėjo žygeiviai – viena valanda anksčiau.