Trečiasis susitikimas buvo sėkmingas

Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse šeštadienį „Šiauliai“ namuose 77:51 (15:6, 26:11, 19:16, 17:18) nepasigailėjo Alytaus „Dzūkijos“.

Tai buvo trečiasis komandų susitikimas šį sezoną. Pirmieji du susitikimai sėkmingi buvo alytiškiams. Šiauliuose po pratęsimo laimėta 96:93, namuose – 84:77.

Dabar kiekviena pergalė svarbi komandoms, turnyrinės lentelės kaimynėms. „Dzūkija“ – šešta, „Šiauliai“ – septinti. Rungtynėms alytiškiai ruošėsi itin atsakingai – į Šiaulius atvyko iš vakaro, kad krepšininkai spėtų pailsėti po ilgos kelionės.

Tačiau intrigos rungtynėse jau nuo pat pradžių buvo maža. Alytiškiai per pirmąjį kėlinį teįmetė 6 taškus. Antrajame ketvirtyje svečiams sekėsi ne ką geriau, o „Šiauliai“ nesnaudė ir iki pertraukos komandas jau skyrė 24 taškai – 41:17.

Pirmoje mačo pusėje svečiai pataikė tik 6 iš 21 (29 proc.) dvitaškių, 1 iš 8 (12,5 proc.) tritaškių ir 2 iš 4 (50 proc.) baudų, be to prarado 9 kamuolius. Šeimininkai dvitaškius metė 62,5 (10 iš 16), tritaškius – 40 (4 iš 10), o baudas – 75 (9 iš 12) procentų taiklumu.

Antrojoje rungtynių pusėje svečių žaidimas pagyvėjo, tačiau šeimininkai taip pat nesnaudė ir varžovams priartėti nepavyko.

„Šiauliams“ V. Šulskis pelnė 17 taškų (4 rez. perd., 24 naud. bal.), R. Giedraitis – 14 (3 per. kam.), R. Olanderis – 12. „Dzūkijai“ A. Jomantas pelnė 15 takų, P. Dambrauskas – 11, F. Dmitrijevas – 9.

Po rungtynių „Dzūkijos“ strategas Andrejus Urlepas apgailestavo, kad nuvylė komandos sirgalius. Jis pripažino, kad pirmoji rungtynių pusė buvo pati prasčiausia visame sezone. „Kodėl mes taip blogai žaidėme, nežinau. Mes išėjome žaisti visiškai ne taip, kaip buvome sutarę. Turėjome daugiau laiko pasirengti šioms rungtynėms, bet nieko nepadarėme. Aš galėjau paimti ne vieną, o penkias minutes pertraukėlės, bet niekas nebūtų pasikeitę“, – nusivylęs kalbėjo treneris.

„Šiaulių“ strategas Gediminas Petrauskas dėkojo savo žaidėjams už puikią gynybą ir laimėtą kovą po krepšiais. Treneris taip pat pripažino, kad šiose rungtynėse daug ką lėmė sėkmė, o ji „Dzūkijai“ buvo nepalanki.

„Šiaulių krašto“ inf.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

KOVA: Du kartus prieš „Šiaulius“ šiame sezone laimėjusi Alytaus „Dzūkija“ šįkart neatsilaikė ir buvo sutriuškinta 77:51.