Į pagalbą senjorams

Į pagalbą senjorams

Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK), bendradarbiaudama su Šiaulių krašto trečiojo amžiaus universitetais, supažindina senjorus su privalomojo sveikatos draudimo aktualijomis ir sveikatos priežiūros naujovėmis.

Daugiau kaip 400 Šiaulių krašto trečiojo amžiaus universitetų lankytojų iš Joniškio, Mažeikių ir Radviliškio dalyvavo jiems skirtuose Šiaulių TLK specialistų renginiuose 2014 m. spalį – gruodį. Žinia, senjorams sveikatos temos yra svarbios – jie daugiau domisi sveikatos priežiūra, jiems dažniau prireikia gydytojų pagalbos.

Pasak Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Dalios Miniauskienės, svarbu ne tik papasakoti apie naujoves ar atsakyti į praktinius klausimus, reikia parodyti, kur galima rasti atsakymus į klausimus naudojantis naujomis technologijomis, visų pirma – internetu. Pavyzdžiui, naudodamiesi internetu, senjorai gali rasti jiems naudingos informacijos apie dantų protezavimo kompensavimo ar endoprotezavimo (sąnarių keitimo) tvarką, apie laukimo eiles pas specialistus. Visa ši informacija skelbiama Šiaulių TLK interneto svetainėje.

Senjorus domina ir bendrieji privalomojo sveikatos draudimo klausimai, tad susitikimuose aptariama Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo sistema, draustumo svarba, ligonių kasų veikla finansuojant sveikatos sistemą. Renginiuose diskutuojama apie privalomojo sveikatos draudimo naudą, lankytojai pildo apklausos anketas. D. Miniauskienė mano, kad toks grįžtamasis ryšys labai svarbus – galima sužinoti, kokios informacijos senjorams trūksta ir kaip jie vertina sveikatos sistemą. Pavyzdžiui, trumposios lankytojų apklausos parodė, kad senjorai patenkinti pagerėjusia gyvenimo kokybe po dantų protezavimo, teigiamai vertina šeimos gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros grandžių darbą.

Planuodami kitus 2015 m. renginius senjorams, lankantiems trečiojo amžiaus universitetų užsiėmimus, Šiaulių TLK specialistai norėtų paskatinti vyresnio amžiaus žmones domėtis sveikatos sistemos ir privalomojo sveikatos draudimo naujovėmis, būti aktyviais, rūpintis savo ir visų šeimos narių sveikata.

Šiais metais senjorai vėl bus kviečiami į jiems skirtus užsiėmimus, informacija apie renginius bus paskelbta ir Šiaulių TLK interneto svetainėje www.siauliutlk.lt. Kviečiame apsilankyti ir daugiau sužinti apie privalomąjį sveikatos draudimą.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Užs. Nr. 263696