Maištas ties viaduku

Maištas ties viaduku

Maištas ties viaduku

Kelio ženklai, draudžiantys dviračių eismą Šiaulių Tilžės gatvės viaduko kelkraščiais, pastarosiomis savaitėmis kelis sykius sulaukė tokį draudimą ignoruojančių asmenų reakcijos.

Nepaisant to, miesto laikinasis Savivaldybės administracijos vadovas ir Saugaus eismo komisijos pirmininkas Romanas Kančauskas radikalių permainų kol kas nežada: kelio ženklai prieš viaduką įrengti ir, kol bus priimtas kitoks sprendimas, jų privalu laikytis.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Ženklai užteplioti dažais

Prieš kelias dienas kelio ženklai buvo apgadinti raudonos spalvos apskritimus apipurškiant žalios spalvos dažais. Taip apgadinti jie nedelsiant buvo nuimti ir pakeisti naujais.

Ketvirtadienio naktį ženklai vėl buvo apgadinti – šįkart apipurkšti tamsiai pilkos spalvos dažais. Ir vėl teko juos keisti.

Saugaus eismo komisijos pirmininko R. Kančausko turto niokotojų išpuoliai nešokiruoja: nepatenkintų kelio ženklais atsiranda ir tuomet, jei jie įrengti visus tenkinančiose vietose ir niekam, atrodo, neturėtų užkliūti.

Minčių yra, sprendimų teks palaukti

Šiauliuose Tilžės gatvės viaduko kelkraščiais važiuoti dviračiais draudžiama. Tokį sprendimą Šiaulių miesto savivaldybės Saugaus eismo komisija priėmė atsižvelgusi į šiauliečių nusiskundimus: teigiama, kad siauru kelkraščiu važiavęs ne vienas dviratininkas kliudė ir sužalojo čia pat einančius pėsčiuosius. Būta atvejo, kai į siauro kelkraščio atitvarus susižalojo ir pats dviratininkas.

Uždraudus dviračių eismą, dviratininkams privalu nulipti nuo dviračių ir juos persivesti. Nepaisančiųjų šio draudimo laukia baudos.

R. Kančauskas teigia suprantantis minėto draudimo supykdytus dviratininkus. Tačiau, jo žodžiais, kad ir kaip būtų nepopuliaru teigti, kito sprendimo nėra. Ir nėra nekalbant ne tik apie pinigines galimybes, bet ir apie fizines.

Norint praplatinti viaduką tiek, kad juo užtektų vietos važiuoti ir dviračiais, pirmiausia, anot R. Kančausko, derėtų nugriauti prie viaduko kone prilipusį gyvenamąjį namą, taigi reikėtų iškeldinti gyventojus ir t. t.

Valdininkas užtikrino, kad dviratininkams ramybės neduodanti problema nėra užmesta. Vis dėlto, kada bus priimti visus tenkinantys sprendimai, toli gražu dar neaišku.

Daliaus KRISIUKĖNO nuotr.

ŽENKLAI: Prieš kelias dienas dviračių eismą Tilžės gatvės viaduku draudžiantys kelio ženklai buvo užteplioti žaliais dažais.

DAŽAI: Ketvirtadienį paryčiui kelio ženklai ir vėl buvo sugadinti – šįkart nupurkšti pilkai.