Buvusiose Rukaičių kaimo fermose – pažangiausio Baltijos šalyse centro paieškos

„Sidabrės“ nuotr.
Rukaičių kaimo buvusios fermos. Dar prieš keletą metų čia UAB "Kaprolita" gamino biohumusą, pasinaudojo suteikta 174 371,74 Eur paramos suma pastatams rekonstruoti, bet tikslų įgyvendinti nebaigė ir bankrutavo. Dabar čia su 147 tūkst. Eur parama siekiama kurti pažangiausią Baltijos šalyse augalų bioaktyviųjų medžiagų tyrimų centrą, tačiau aplinkiniai gyventojai jokio judėjimo nemato
Verslininkas Saulius Pladis laukia nesulaukia, kada gi pagaliau mažoji bendrija „Lithempa“ mūsų rajone pakvies į įkurtuves – pažangiausią Baltijos šalyse fitomasės ekstrakcijos paslaugų centrą ūkininkams bei maisto papildų ar medicininių produktų gamintojams. Mat būtent ši kauniečio valdoma įmonė su savo projektu 2018-ųjų metų pagaiboje aplenkė S. Pladžio parengtą projektą finansavimui gauti.

Šiandien joniškietis verslininkas sako, kad jis, nors ir negavęs 48 tūkst. Eur paramos, bet įmonės veiklą vysto ir plečia pagal savo asmenines finansines galimybes, o štai jį su savo inovatyviu projektu nukonkuravusi mažoji bendrija „Lithempa“, kurios sumanymui skirtas iki 147 tūkst. 252 eurų finansavimas, taip iki šiol (o jau tuoj bus du metai) visuomenei dar nieko stebuklingo neparodo. Tad atskubėjęs į „Sidabrės“ laikraščio redakciją verslininkas klausia: ar ne laikas tuos nepanaudotus pinigus perskirstyti rezerve likusiems projektams? Nelaukiant, kad pasikartotų tose pačiose Rukaičių kaimo fermose nacionalinę daugiau kaip 174 tūkst. eurų paramą susišlavusios ir bankrutavusios bendrovės istorija.

Plačiau: "Sidabrės" spalio 24 d. numeryje