Išsiliejusios spalvos grįžta namo – gyventi

Asmeninio archyvo nuotr.
Joniškietė Daina Danasienė Jungtinės Karalystės šiaurėje niūrų klimatą profesionaliai gainioja teptuku ir ryškiomis spalvomis
Prieš aštuonerius metus Daina Danasienė iškart po studijų su vyru Aleksu išsiruošė į Jungtinę Karalystę. Galvojo – tik pabandyti. O dabar čia pora jau rimtai įsitvirtinusi ir įsigijusi nuosavus namus. Tačiau Algimanto Raudonikio meno mokyklos ir Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto auklėtinės ryšiai su Lietuva ir toliau labai tamprūs. Laisvalaikiu Anglijoje kurianti menininkė susikoncentravusi į Lietuvos rinką – jos rankų darbo taikomosios dailės kūriniai – nuo dekoruoto porcelianinio puodelio iki rankinės ar marškinėlių – itin mėgstami ir vertinami tėvynėje. „Tačiau, gyvendama Lietuvoje, jaučiau, kad mano dailės darbai buvo kažkokie suspausti, tamsesni. Jungtinė Karalystė man padėjo išsilaisvinti. Net po įtemptos darbo dienos geriausias būdas atsipalaiduoti – išsilieti spalvomis. O jų dabar mano darbuose labai daug,“ – pasakoja Jungtinės Karalystės šiaurėje dirbanti ir kurianti joniškietė, kurios paveikslai ant tekstilės gaminių ir keramikos grįžta namo tam, kad gyventų. Menas ir dailė Dainai – jausmas, kuriuo mielai dalinasi su visais.

KRAŠTIEČIAI UŽSIENYJE


Nuo puodelio...
Pirmąjį puodelį, su ant jo šono savo rankomis įkurdintu mielu katinuku, – arbatos pertraukėlėms – Daina atsinešė į darbo vietą logistikos bendrovėje. Bendradarbiai, daugiausiai anglai, nustebo – jų bendradarbė tokioje rimtoje kompanijoje – menininkė! Tokių Dainos rankomis dekoruotų puodelių tada prisireikė bendradarbiams, po to – jų šeimos nariams, kiti užsiprašė kaip mielos dovanos... Iki tol savo darbų neviešinusi moteris patikėjo savo sėkme. Ir pirmąjį puodelį, kaip sėkmės simbolį, saugo, tausoja ir kiekvieną naują dieną pradeda iš jo gerdama gardžią kavą.

Plačiau: "Sidabrės" gegužės 30 d. numeryje