Neplanuotas patikrinimas degalinėje: ar gauname tiek, kiek perkame?

„Sidabrės“ nuotr.
Mūsų skaitytojas įtaria, kad galimai degalinėje gauni mažiau nei perki. Atsinešęs trijų litrų talpos stiklainį, sumokėjęs už 3 litrus benzino, gavo štai tiek
Praėjusią savaitę redakcija sulaukė skaitytojo skundo, kad Skaistgiryje esančios žemės ūkio bendrovės „Skaistis“ degalinėje galimai sukčiaujama degalus perkančio žmogaus nenaudai.
Į tokį pranešimą Lietuvos metrologijos inspekcijos Šiaulių apskrities skyriaus inspektoriai reagavo žaibiškai: „Važiuojam tikrinti į vietą“.
Netikėtas patikrinimas pagal skundą turi savų pliusų – inspektoriai atvyksta apie savo vizitą nepranešę. Jei tokių skundų apie konkrečią degalinę sulaukiama nuolat, tokia degalinė įtraukiama į padidintos rizikos degalinių sąrašą ir sulaukia dažnesnių ir netikėtų inspektorių patikrinimų.

SKAITYTOJŲ SIGNALO PĖDSAKAIS
Reiškia pretenzijas dėl kiekio
Skaitytojas, į degalinę atsivežęs plastikinius bakelius, teigia, kad kelis kartus pastebėjęs, kad piltas degalų kiekis su gradacija ant bakelio šono niekaip nesutinka. Ir ne pardavėjo, o – pirkėjo nenaudai. Skaitytojas teigia pirkęs 10 litrų, bakelyje matyti tik kokie 9, pirko 2 litrus – bakelio gradacijoje matyti kiek daugiau nei 1,5 litro… Žmogus teigia dėl to ne kartą konfliktavęs su degalinę aptarnaujančiais operatoriais, kurie jam visada turi savų paaiškinimų – neva plastikinis bakelis išsiplečia… Paskutinįsyk, rugsėjo 9-ąją, atsivežė trijų litrų talpos stiklainį. Nusipirko 3 litrus benzino, pasiėmė kasos kvitą ir redakcijai parodė, kiek 3 litrų degalų telpa trilitriniame stiklainyje. Pagal nuotrauką – trūktų gero puslitrio. „Sakykit, kaip suspausti stiklinę tarą?“ – klausia degalinės Skaistgiryje klientas, kuris atsižadėjo kada nors ten daugiau užsukti…

Plačiau: "Sidabrės" rugsėjo 16 d. numeryje