Profilaktinė rentgenograma:  kodėl turim mokėti, kai  aplink paslauga nemokama?

„Sidabrės“ nuotr.
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet prieš naujuosius mokslo metus  rajono pedagogai turi profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Tokio patikrinimo metu  rentgenograma  tikrinami ir plaučiai. Tačiau VšĮ Joniškio ligoninėje  ši paslauga   yra mokama – 9,13 Eur. Susimoka arba pats  sveikatą besitikrinantis darbuotojas, arba už jį sumoka  darbdavys.

Tuo tarpu Žagarės pedagogai jau ne pirmi metai kooperuojasi ir rentgenogramas važiuoja pasidaryti į Akmenės ligoninę, kur tas pats tyrimas su  šeimos gydytojo siuntimu atliekamas nemokamai. Tą faktą "Sidabrei" patvirtino ir  Žagarės gimnazijos laikinai  direktorės pareigas einanti Rita Milenčienė, pati  jau ne pirmus metus  rentgenogramai  pasidaryti pasirenkanti  kaimyninio rajono ligoninę.
Profilaktiniai  sveikatos patikrinimai, nemokamai atliekant ir rentgenogramą,  atliekami ir Šiaulių respublikinėje ligoninėje.
Šią aštrią problemą iškėlė rajono Tarybos opozicinė frakcija.

Nei Akmenėje, nei Šiauliuose  paslauga nemokama
Kaip yra su rentgenogramomis – mokamos jos ar ne,  "Sidabrei" atsakė Šiaulių respublikinės  ligoninės Diagnostikos centro laikinai einanti vadovo pareigas gydytoja Jolanta Gedvilienė. "Pacientams, turintiems socialinį draudimą, Respublikinės Šiaulių ligoninės konsultacijų poliklinikoje dirbantys gydytojai radiologai teikia konsultacijas nemokamai, tačiau pacientas turi turėti šeimos gydytojo siuntimą radiologo konsultacijai. Tokiu atveju už rentgenogramą niekam mokėti nereikia, nes ši paslauga apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Tačiau, jei pacientas neturi socialinio draudimo, pagal visiems nustatytą mokamų paslaugų teikimo tvarką, už rentgenologo konsultaciją jam teks susimokėti. Visiškai nesvarbu, ar konsultacija reikalinga dėl darbo, ar dėl diagnostikos", – teigia  teigia Diagnostikos centro vadovė.

Plačiau: "Sidabrės" rugsėjo 19 d. numeryje