Sėja – žemė skamba, pjauna – dalgis braška

„Sidabrės“ nuotr.
Šarūnė ir Julius Vaitekūnai savo rankomis iš pagrindų pertvarkė močiutės Liucijos Vaitekūnienės sodybą, kurioje radosi vietos ir pirtelei, svečių miegamiesiems
Saugėlaukio kaimo pradžia. Iš tolo šviečia saulėti ūkininkų Šarūnės ir Juliaus šeimos namai. Dar taip , rodos, neseniai, o jau daugiau kaip trys dešimtmečiai prabėgo nuo tų laimingų vaikystės dienų, kai Julius, pats vaikas būdamas, čia atbėgdavo į močiutės Liucijos sodybą, sugužėję su broliu vidun strykteldavo į dailiai močiutės paklotą, lovatiesėmis nuglostytą lovą, ir šokinėdavo kone iki lubų… Dabar, tame pačiame, bet kapitaliai renovuotame name, toje pačioje lovos vietoje – didelis šeimyninis stalas, už kurio susėda graži šeima.

METŲ ŪKIS 2020
Vaitekūnų sodybą Saugėlaukyje labai lengva atpažinti – nori nenori, bet akys stabteli ties pakluonėse kokių 8 arų plote plačiai išsitaškiusia, išsiliejusia ryškiai oranžine spalva – lauke pūpsantys didesni ir mažesni oranžiniai moliūgų kamuoliai iš tolo susilieja tarsi į vientisą saulėlydį. Jau ne vienerius metus prie pagrindinio kelio, vedančio į Kriukus, ties Saugėlaukio kaimu, išvydę tą tą vaizdą, stoja automobiliai, saulėje žybsi išlipusių žmonių mobiliųjų telefonų kameros, fiksuojančios šitą rudens grožį. Šį rudenį apžiūrėti Vaitekūnų moliūgo lauko atvažiavo net televizija – per žinių laidas rodė, kokių skanėstų iš jų gamina sumani ūkio šeimininkė Šarūnė.

Plačiau: "Sidabrės" spalio 17 d. numeryje