
Naujausios
Grybų auginimo bendrovė „Baltic Champs“ nuo 2010-ųjų beveik kiekvieną spalio mėnesį vykdo prekybos akciją, kurios metu dalis pajamų už parduotus grybus skiriama Nacionaliniam vėžio institutui ir kovai su krūties vėžiu.
Ir šiemet nuo kiekvienos spalio mėnesį parduotos specialia rožine etikete pažymėtos grybų pakuotės bendrovė 3 centus skyrė Nacionaliniam vėžio institutui kilniai misijai – krūties vėžio diagnostikos ir su ja susijusioms priemonėms įsigyti, onkologinio švietimo mokymų ir paskaitų išlaidoms apmokėti.
„Kovai su krūties vėžiu skirtą akciją rengiame jau ne pirmus metus ir matome jos naudą. Vėžio diagnostikos ir gydymo įranga kainuoja labai daug, todėl skatiname ir kitus verslus prisidėti rengiant panašias į mūsų ar kitokias akcijas. Turėjome dviejų metų pertrauką tačiau ją atnaujinome. Turėti sveikus žmones, savo įmonės darbuotojus svarbu ir mums patiems," - sako Donatas Dragūnas, bendrovės rinkodaros vadovas.
Rožine akcija „Baltic Champs“ moterų sveikatos sargyboje pievagrybių auginimo bendrovė prisideda ne tik finansiškai. Ne kartą ir Stanelių grybų auginimo padalinyje lankėsi specialistai ir gydytojai iš Nacionalinio vėžio instituto ir moteris supažindino su galimomis vėžio profilaktikos ir prevencijos galimybėmis.
Švietėjiškos paskaitos Stanelių grybų auginimo padalinyje skaitytos ne tik čia šiuo metu dirbančioms 133 moterims, bet kviesta moterų ir iš aplinkinių kaimų. Kas neturėjo galimybių, visa mokomoji medžiaga buvo patalpinta bendrovės tinklapyje – žiniomis apie klastingą krūties vėžį bendrovė pasidalino su visos Joniškio rajono ir Lietuvos moterimis.
Bendrovė, atvirai demonstruojanti rūpestį moterų sveikata, Stanelių pievagrybių auginimo padalinio darbuotojoms ir seniūnijos gyventojoms yra organizavę net medicinines patikras ankstyvosioms ligos stadijoms išaiškinti– kvalifikuotus specialistus pasikviesdavo į vietą.
Pasak rinkodaros vadovo, nemokamai medicininei apžiūrai kasmet kviečiamos vis kitos bendrovės padalinių moterys. Šiemet tokia galimybė buvo sudaryta Šiaulių rajono padalinio darbuotojoms.
– Šiuolaikinis inovatyvus krūties vėžio gydymas suteikia daugiau galimybių tikėtis gerų rezultatų. Be to, kuo anksčiau diagnozuojama ši liga, tuo mažiau agresyvus gydymas reikalingas ir tuo didesnės galimybės pasveikti. Skaičiuojama, kad pasveiksta daugiau nei 90 proc. moterų, kurioms buvo diagnozuotas ankstyvosios stadijos krūties vėžys. Nepaisant pažangos diagnozuojant ir gydant krūties vėžį dar daug turime nuveikti, kad moterys jaustųsi saugios, ramios ir pasitikėtų specialistais onkologais. Skatinant ir ugdant Lietuvoje mecenatystės tradiciją galėsime pagerinti onkologinių paslaugų kokybę, – sako Nacionalinio vėžio instituto vadovė prof. Sonata Jarmalaitė.
Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga, kuria susirgti gali viena iš devynių moterų. Lietuvoje kiekvienais metais diagnozuojama apie 2000 naujų krūties vėžio atvejų. Nacionaliniame vėžio institute gydoma apie pusė krūties vėžiu sergančių Lietuvos moterų.
Būtent todėl labai svarbu profilaktiškai tikrintis dėl krūties vėžio. Lietuvos moterys nuo 50 m. turėtų aktyviau dalyvauti krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje. Vien Nacionalinis vėžio institutas kasmet atlieka apie 9000 profilaktinių mamogramų pagal šią programą. Tačiau, kai darbdavys tokią galimybę sudaro tiesiog darbo vietoje – tai dviguba galimybė ligoms užbėgti už akių.
Kaip savo darbo vietoje jaučiasi darbuotojas, tokią jis gali sukurti ir pridėtinę vertę darbdaviui. Tik ne visi darbdaviai tai supranta, ir ne visi nori į darbuotoją tiek investuoti.
Rudiškių kaimo moterys, dirbančios Stanelių pievagrybių auginimo padalinyje, teigia per savo darbinę karjerą pirmą kartą pamačiusios, kaip yra gerbiamas dirbantysis – čia kiekvienas įmonės sąskaita nemokamai geria kavą, darbo vietoje skamba muzika, o padalinyje dirbančios moterys sveikinamos įvairių švenčių proga - Kovo 8-osios, Kalėdų, Velykų, kviečiamos į pyragų dienos šventes.