Priminė, kaip padėti žmonėms

Priminė, kaip padėti žmonėms

Šiaulių rajono Žarėnų mokykloje suorganizuotas renginys „Išgirsti, atsiliepti, padėti“.

Į jį rinkosi ne tik moksleiviai, mokytojai, bet ir specialiųjų tarnybų atstovai, taip pat ir gretimos Šakynos mokyklos mokiniai, lydimi mokytojos ir direktoriaus.

Mokykloje svečiavosi Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties medikė Judita Andriušaitienė ir vairuotojas Virginijus Vilčiauskas, Šiaulių miesto ir rajono Policijos komisariato bendruomenės pareigūnų grupės vyr. specialistė Danutė Jakubkienė su pareigūnėmis Jūrate Beržinskiene ir Akvile Šimkute, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 1-osios kuopos kinologų būrio vadas Arūnas Petrošius su tarnybiniais šunimis Briksu ir Natu bei mokyklos socialiniai partneriai ir nuolatiniai draugai Šiaulių apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos viršininko pavaduotojas Gediminas Pocius ir ugniagesiai.

Mokiniai susipažino su profesijomis, priemonėmis, apranga bei dalyvavo vykdomoje prevencinėje veikloje.

Mokinių komandos dalyvavo policijos atstovų surengtame „Protų mūšyje“. Svečiai komandas apdovanojo atminimo dovanėlėmis.

Medikai paruošė užduotis, kurias atliekant reikėjo panaudoti įvairias priemones, esant lūžiui, sustabdyti kraujavimą bei teisingai atlikti dirbtinį kvėpavimą.

Šiaulių apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos ugniagesiai tikrino mokinių fizinį pasiruošimą, parengdami užduotis, kuriose reikėjo ir greičio, ir tikslumo.

Mokiniai skubėjo kuo greičiau bei tvarkingiau suvynioti gaisrinės žarną. Taip pat komandoms teko dalyvauti situacijoje, kai kilus pavojui, gaisrinę žarną reikia prijungti prie srieginės jungties, o nubėgus prie kito galo ir prijungus švirkštą, pulti gelbėti nukentėjusįjį, išnešti jį neštuvais iš patalpų.

Neliko pamiršti ir pradinukai, jiems buvo smagu gaisrininkų mašina pavažiuoti per mokyklos aikštelę.

Visi dalyvavusieji buvo apdovanoti ugniagesių skirtomis atminimo dovanėlėmis.

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Samoškienė, atliekanti direktoriaus funkcijas, dėkojo svečiams, moksleiviams, sirgaliams ir palinkėjo visiems saugumo, atidumo įvairiose situacijose ir visada gebėti išgirsti, atsiliepti ir padėti.

Irma BOLSKYTĖ,

Žarėnų mokyklos mokytoja

Autorės nuotr.

ĮDOMUMAS: Šiauliečiai ugniagesiai atvažiavo gaisrus gesinančiu automobiliu.

PAMOKA: Moksleiviai mokosi padėti nukentėjusiajam.

BĖGTE: Atliekant užduotis, reikėjo greičio ir vikrumo.