
Naujausios
Sprogimo banga buvusi tokia milžiniška, kad praktiškai nugriovė kultūros paveldui priklausantį gyvenamajį plytų namo iš Žagarės dvaro pastatų komplekso dalį. Kita pusė, priklausanti kitai savininkei, nukentėjo mažiau, tačiau gyventi jau irgi netinkama.
Pirmieji nelaimę pamatė ir gelbėtojus ir medikus iškvietė A. Raudonikio meno mokyklos Žagarės filialo ūkvedys ir valytoja.
Į įvykio vietą pirmieji atskubėjo Skaistgirio ir Žagarės ugniagesiai, jiems iš paskos – ir Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai-gelbėtojai bei greitosios medicinos pagalbos ekipažas – neabejota, kad gyvenamajame name gali būti žmonių aukų.
Atvykus gelbėtojams, viena iš šio namo savininkių, gimusi 1960 metais, rasta ūkiniame pastate. Spėjama, kad po nelaimės sužalota galva, kojomis ir rankomis ji iššliaužė iš po nuolaužų. Atvykę medikai ją išvežė į Joniškio ligoninę.
Kitos namo pusės savininkė laimingo atsitiktinumo dėka tądien namie nebuvo – nakvojo pas mamą kitoje Žagarės miesto pusėje.
Ugniagesiai gelbėtojai beveik neabejoja, kad sprogimas įvyko dėl didelio dujų nuotėkio ir pašalinio ugnies šaltinio. Tai reiškia, kad gyvenamajame name turėjo būti susikaupusi didelė dujų koncentracija, kad tereikėjo uždegti degtuką, kad įvyktų toks didelis sprogimas, galėjęs sugriauti gyvenamąjį namą. Ugniagesiams kilo abejonių, ar savaime, be žmogaus įsikišimo, galėjęs būti toks didelis dujų nutekėjimas.
Įvykio vietą apžiūrėjęs ir vertinęs Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Mindaugas Kvietkauskas, komentuodamas įvykį, teigė, kad numalšinus medinėse konstrukcijose beįsiplieskusį gaisrą, sugriuvusiame name iš viso rasti net penki balionai – trys balionai pas vieną ir du – pas kitą šeimininkę. Pareigūnas paliudijo, kad vieno iš balionų žarnelė, jungianti su virykle, panašu, buvusi nupjauta. Būtent dėl šios aplinkybės ugniagesiai-gelbėtojai tolimesnį šio įvykio tyrimą perduoda į policijos pareigūnų rankas.